Slavia - Sparta 6:7Kolaps Slavie v derby, po báječném finiši slaví vítězství Sparta

Fotbaloví internacionálové Sparty v Silvestrovském derby smazali tříbrankovou ztrátu a po velkém obratu v závěrečných minutách porazili v Edenu Slavii 7:6. Letenští v tradičním exhibičním utkání na konci roku popáté za sebou neprohráli a v 36. ročníku si připsali desátý triumf. Veteráni pražských "S" nad 45 let se rozešli smírně 4:4.

David Lafata ze Sparty oslavuje gól na 6:6 během silvestrovského derby internacionálů.

Sparťané v minulém ročníku zaznamenali rekordní vítězství 11:4 a v roli velkých favoritů vstupovali i do letošního derby internacionálů nad 35 let, které se tradičně hrálo na 2x25 minut. Za Letenské nastoupili i dva stále aktivní prvoligoví hráči Marek Matějovský a Tomáš Hübschman.

Sparťané na nově položené umělé trávě v Edenu vyhráli první poločas, ale po změně stran nečekaně polevili. Ve 34. minutě otočil stav svým druhým gólem v zápase Peter Grajciar, a když za dalších sedm minut zvýšil Ivo Táborský už na 6:3, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Sparťané však za téměř jarního počasí předvedli před zaplněným hledištěm velký obrat. Někdejší kanonýr David Lafata sice proti výborně chytajícímu Václavu Winterovi neproměnil penaltu, ale potom dvěma slepenými brankami srovnal a v předposlední minutě po Matějovského centru otočil stav Tomáš Čížek. Letenští tak znovu trochu vylepšili celkovou bilanci v Silvestrovském derby, kterou má nadále výrazně lepší Slavia.

Před zápasem internacionálů se tradičně hrálo derby veteránů a v 19. ročníku se už podesáté zrodila remíza. Za Spartu dal dva góly nejlepší střelec české reprezentační historii Jan Koller, za Slavii dvakrát skórovali Ivo Ulich a současný trenér prvoligového Liberce Luboš Kozel.

Silvestrovské derby fotbalových internacionálů
veteráni nad 45 let
Slavia - Sparta 4:4 (1:1)
Branky: 13. a 33. z pen. Ulich, 27.a 34. Kozel - 14.a 25.  Koller, 35. Stracený, 37. Jarošík
Slavia: Slavík - Hunal, Janoušek, Jiří Jeslínek st., Jindráček, Klinka, Kozel, Kuka, Müller, Řehák, Ulich, Vávra, Veselý, Zákostelský.
Sparta: Blažek - Denk, Frýdek, Hartig, Jarošík, Kincl, Koller, Lokvenc, Margolius, Novotný, Stracený, Vrabec.
hráči nad 35 let
Slavia - Sparta 6:7 (2:3)
Branky: 17. a 34. Grajciar, 6. Došek, 28. Kalivoda, 37. M. Černý, 41. Táborský - 3. a 13. Jiří Jeslínek ml., 4. a 43. Jun, 47. a 48. Lafata, 49. Čížek.
Slavia: Winter - M. Černý, Došek, Grajciar, Hyský, Kalivoda, Piták, Svoboda, Táborský, Trapp, Volešák.
Sparta: Špit - Čížek, Flachbart, Hübschman, Jiří Jeslínek ml., Jun, Kučera, Lafata, Matějovský, Slepička, Voříšek, Zelenka.