Manchester City - Wolves 3:0Haaland zařídil dalším hattrickem výhru Manchesteru City, Arsenal ve šlágru udolal Rudé ďábly

Erling Haaland rozhodl hattrickem o vítězství Manchesteru City nad Wolverhamptonem 3:0. V této sezoně anglické fotbalové ligy dal norský útočník už 25 gólů v 19 zápasech. Ve svém prvním ročníku v Premier League vstřelil již čtvrtý hattrick. Arsenal porazil gólem Nketiaha v poslední minutě Manchester United 3:2 a dál vede anglickou ligu o pět bodů před Manchesterem City.

Erling Haaland z Manchesteru City znovu osvědčil pověst kanonýra.

Manchester United šel ve šlágru kola do vedení v 17. minutě, Rashford šikovně obehrál Parteyho a střelou zpoza vápna překonal Ramsdalea. Prvnímu týmu tabulky však stačilo na vyrovnání pouze sedm minut, Xhaka centrem našel Nketiaha v malém vápně a odchovanec Arsenalu hlavičkou prostřelil De Geu. Krátce po začátku druhého dějství dokonali Kanonýři obrat, Saka se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti a překonal španělského brankáře. Brzo bylo opět vyrovnáno. Rohový kop Rudých ďáblů odehráli domácí pouze k Martínezovi a argentinský stoper hlavičkou přeloboval domácího gólmana.

Tři body ale nakonec zůstaly na Emirates Stadium, v 90. minutě se ke střele dostal Ödegaard a jeho pokus usměrnil mezi tři tyče patičkou Nketiah. Arsenal je teprve šestým týmem, jež v polovině sezony získal přes 50 bodů. Oproti druhým obhájcům titulu má zápas k dobru. Manchesteru United je čtvrtý.

Manchester City šel do vedení na konci prvního poločasu, kdy si na centr De Bruyneho naskočil Haaland a hlavičkou otevřel skóre. V úvodu druhé půle se prosadil ještě dvakrát. Ve 49. minutě zvýšil z pokutového kopu. O pět minut později po chybě gólmana Sáa vybojoval míč Mahriz, jenž předložil míč Haalandovi, který jej uklidil do odkryté branky. Svým gólový tempem překonal dvaadvacetiletý Nor všechny vítěze zlaté kopačky Premier League v posledních čtyřech sezonách.

Leeds měl šance ke skórování ve druhém dějství, ale jak střelu Rodriga v 56. minutě, tak pokus Gnonta o dvanáct minut později brankář Brentfordu Raya vyrazil.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Leeds - Brentford 0:0
Manchester City - Wolverhampton 3:0 (40., 49. z pen. a 54. Haaland)
Arsenal - Manchester United 3:2 (24. a 90. Nketiah, 53. Saka - 17. Rashford, 59. Martínez).