Lipsko - Stuttgart 2:1Fotbalisté Lipska se přiblížili k vedoucímu Bayernu na rozdíl jediného bodu

Fotbalisté Lipska porazili v předehrávce 18. kola německé bundesligy 2:1 sestupem ohrožený Stuttgart a posunuli se na druhé místo tabulky. K vedoucímu Bayernu se přiblížili na rozdíl jediného bodu, mistr hostí v Mnichově v sobotním šlágru čtvrtý Frankfurt.

Dominik Szoboszlai dává druhý gól Lipska proti Stuttgartu.

Oba góly Lipska, jež už 16 zápasů neprohrálo, vstřelil Dominik Szoboszlai. Maďarský záložník se trefil ve 25. minutě z přímého kopu a poté čtyři minuty po přestávce krásně k tyči z hranice velkého vápna. Za domácí jen snížil v 68. minutě Chris Führich z penalty za ruku v pokutovém území.

Stuttgart, jenž ani ve třetím jarním zápase nevyhrál, zůstal v tabulce patnáctý a může se po víkendu propadnout do sestupového pásma.