Girona - Barcelona 0:1Fotbalisté Barcelony si připsali další výhru, tabulku vedou o šest bodů

Fotbalisté Barcelony v 19. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Girony 1:0 a v čele tabulky mají náskok šesti bodů před druhým Realem. Madridský celek má k dobru nedělní zápas se třetím San Sebastianem.

Barcelonští Pedri (vpravo) a Ansu Fati se radují z gólu.

Jedinou branku zápasu dal v 61. minutě Pedri. Barcelona díky němu natáhla ligovou sérii bez porážky na devět zápasů, potřetí za sebou navíc neinkasovala. Girona je dvanáctá s odstupem čtyř bodů od sestupového pásma.

Fotbalisté Sevilly si na domácí půdě poradili s posledním Elche 3:0, dva góly dal Nasírí. Hosté v sezoně ještě nezvítězili.

Cádiz porazil 2:0 Mallorcu, doma neprohrál už poosmé v řadě a opustil sestupové pásmo. Hosté naopak potvrdili, že na hřištích soupeřů se jim v poslední době nedaří a potřetí za sebou venku prohráli bez vstřelené branky. Od pohárových pozic je na desátém místě dělí tři body.

Betis Sevilla zvítězil na hřišti Getafe 1:0, rozhodl z penalty pět minut před koncem Iglesias. Nejlepší střelec týmu se s devíti góly dotáhl na Karima Benzemu na třetím místě tabulky střelců. Iglesias si ze značky pokutového kopu udržuje v La Lize stoprocetní úspěšnost, v lize se takto prosadil už popatnácté. Betis drží poslední pohárovou příčku s náskokem tří bodů na sedmou Osasunu. Getafe prohrálo počtvrté v řadě a je na hraně sestupu.