Florida - Boston 4:3 PPSkvělý Pastrňák se v NHL zase trefil, Boston však po kolapsu přišel o výhru

David Pastrňák dal po asistenci Davida Krejčího v poslední minutě sobotního utkání NHL vedoucí gól Bostonu na ledě Floridy, přesto nejlepší tým ligy na výhru nedosáhl. Domácí hokejisté výsledek dokázali otočit a zvítězili 4:3 v prodloužení. V sestavě Panthers si připsal jednu přihrávku Radko Gudas. Z českých gólmanů chytal od začátku jen Petr Mrázek, který pustil sedm branek ze 43 střel při porážce Chicaga 3:7 v Edmontonu.

Český útočník David Pastrňák (88) slaví další vstřelený gól v NHL. Gratuloval mu k nněmu spoluhráč Charlie McAvoy (73). Nakonec však Boston zápas na ledě Floridy v prodloužení ztratil.

Boston na ledě Floridy třikrát o gól vedl a byl blízko dalšímu vítězství. Pastrňák totiž poslal v Bruins do vedení 3:2 až v 60. minutě a komentátor zápasu nadšeně křičel jméno českého útočníka. Vypadalo to totiž, že si Bruins připíšou další výhru. Pak ale přišel kolaps Bruins.

Tři sekundy před koncem třetí třetiny totiž Barkov srovnal a rozjásal fanoušky domácích. A to ještě nebylo všechno. Už po sedmnácti sekundách prodloužení Barkov přihrál Reinhartovi, který duel ukončil a Florida mohla slavit.

"Měli jsme dvakrát možnost vyhodit puk a nepovedlo se," komentoval trenér Bostonu Jim Montgomery nepovedený závěr normální hrací doby. "Soupeř hrál druhý zápas ve druhém dni a překvapilo mě, že nás ve třetí třetině přehrál. Byl odhodlanější, častěji měl puk. Nevyrovnali jsme se mu v touze vyhrát. Ale to se stává, když se hraje tolik zápasů. Ve spoustě předchozích utkání jsme soupeře v tomhle směru předčili," doplnil kouč.

David Rittich naskočil ve 47. minutě do brankoviště Winnipegu, který podlehl Philadelphii 0:4, a ze tří střel neinkasoval. Vejmelka, který minule vychytal čisté konto, tentokrát zůstal na střídačce Arizony, která prohrála v Anaheimu 1:2 v prodloužení. Pavel Francouz kryl záda Alexandaru Georgijevovi, který dovedl Colorado k výhře 4:2 nad St. Louis.

V zápase Pittsburghu se San Jose padalo mnoho branek, už pouze po první třetině byl stavu zápasu nerozhodný po dvou brankách na obou stranách. Ještě v 55. minutě to vypadlo, že zápas půjde do prodloužení, ale dvěma góly Kanaďana Courtora zápas na svoji stranu přetáhli hráči Sharks.

Zápasu jednoznačně kraloval právě kapitán hostů Logan Courtore. Ten totiž během zápasu ke svým dvěma závěrečným gólům přidal i tři asistence. Do zápasu nastoupil také devětadvacetiletý český centr Tomáš Hertl, v zápase si ale nepřipsal žádný kanadský bod.

V poslední třetině se změnilo skóre na obou stranách dvakrát. Mrázek nestačil na střelu Evandera Kanea z levého kruhu a ještě jej překonal spoluhráč Seth Jones, od jehož chráničů se odrazilo do sítě nahození Ryana McLeoda ze záporného úhlu. Ostravský rodák dostal sedm branek potřetí v sezoně.

V závěru utkání se dočkal nečekaného debutu v NHL Matt Berlin. Záložní gólman, který chytá za Univerzitu Alberta a s Edmontonem příležitostně trénuje, podepsal v den zápasu zkušební kontrakt poté, co kvůli nemoci nebyl k dispozici Stuart Skinner. I vzhledem k vývoji utkání jej trenér Jay Woodcraft na návrh hráčů včetně McDavida poslal do hry na poslední dvě a půl minuty.

"Myslel jsem si, že vtipkují, když mi sdělili, abych se připravil. Rychle jsem se protáhl, několikrát zhluboka nadechl a šel do brány. Srdce mi strašně rychle bušilo," líčil Berlin. "Celý den byl hektický. Učil jsem se na pondělní zkoušku z psychologie, když jsem se dozvěděl pár hodin před zápasem, že potřebují, abych dělal náhradního gólmana. A skončilo to neuvěřitelně. Nezapomenu na to po zbytek života," řekl Berlin, který chytil i jednu střelu.

Ottawa ve svém utkání s Montrealem dominovala. V první třetině se nic podstatného nestalo, ve druhé už se roztrhl s góly pytel. Domácí během druhé části zápasu nastříleli Montrealu tři góly, ve všech měl podíl Kanaďan Giroux, který nejdřív v úvodu třetiny přihrál DeBrincatovi, a poté sám další dvě branky přidal.

Ve třetím dějství přidala Ottawa další dvě branky a duel tak skončil ve prospěch Senators 5:0.

Tampa Bay porazila na svém ledě Los Angeles 5:2 a dvanáctou domácí výhrou v řadě překonala klubový rekord. Hlavním strůjcem vítězství byl Nick Perbix, který připravil tři branky.

Utkání mezi New York Islanders a Vegas bylo velmi vyrovnané. Ve druhé třetiny padla na obou stranách jedna branka, víc gólů ale základní hrací doba nenabídla, tudíž se muselo jít v zápase do prodloužení.

V něm měli hráči Vegasu dokonce trestné střílení, ale Kanaďan William Carrier svým pokusem trefil pouze betony brankáře New Yorku. Půl minuty před koncem prodloužení se nakonec dokázal prosadit hráč domácích Mathew Barzal a Islanders tak mohli slavit zisk druhého bodu do tabulky.

Výsledky zápasů NHL:
Colorado - St. Louis 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Newhook, 12. Compher, 25. Rodrigues, 60. Nieto - 37. B. Schenn, 50. Barbašev. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.137. Hvězdy zápasu: 1. Newhook, 2. O'Connor, 3. Rodrigues (všichni Colorado).
Florida - Boston 4:3 po prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. Montour, 49. Bennett (GUDAS), 60. Barkov, 61. Reinhart - 17. C. Smith, 38. Coyle, 60. PASTRŇÁK (KREJČÍ). Střely na branku: 37:40. Diváci: 18.058. Hvězdy zápasu: 1. Lyon, 2. Barkov, 3. Reinhart (všichni Florida).
Ottawa - Montreal 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 28. a 30. Giroux, 21. DeBrincat, 59. Joseph, 60. Brassard. Střely na branku: 36:28. Diváci: 20.034. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. A. Forsberg, 3. Sanderson (všichni Ottawa).
Pittsburgh - San Jose 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Branky: 6. a 51. Malkin, 13. Crosby, 35. Poehling - 56. a 60. Couture, 2. Eyssimont, 20. E. Karlsson, 25. Gregor, 38. Barabanov. Střely na branku: 41:32. Diváci: 18.417. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Malkin (Pittsburgh), 3. Barabanov (San Jose).
Tampa Bay - Los Angeles 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 6. Point, 7. Bellemare, 16. Perry, 36. Colton, 57. Hedman - 11. Anderson-Dolan, 40. Danault. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Perbix, 2. Colton, 3. Perry (všichni Tampa Bay).
Winnipeg - Philadelphia 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 16. Cates, 32. Bellows, 44. Tippett, 47. DeAngelo. Střely na branku: 40:33. DAVID RITTICH odchytal za Winnipeg 13:12 minuty a ze tří střel neinkasoval. Diváci: 14.476. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Tippett, 3. Cates (všichni Philadelphia).
NY Islanders - Vegas 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Lee, 65. Barzal - 37. Carrier. Střely na branku: 37:45. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Lee, 3. Varlamov (všichni NY Islanders).
Minnesota - Buffalo 3:2 po SN (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 4. Eriksson Ek, 33. Spurgeon, rozhodující sam. nájezd Kaprizov - 3. Quinn, 30. Girgensons. Střely na branku: 35:31. Diváci: 19.212. Hvězdy zápasu: 1. F. Gaudreau, 2. Spurgeon, 3. M.-A. Fleury (všichni Minnesota).
Edmonton - Chicago 7:3 (1:0, 4:1, 2:2)
Branky: 6. a 33. Barrie, 27. Draisaitl, 34. McDavid, 35. Hyman, 49. E. Kane, 52. McLeod - 26. Dickinson, 49. J. Toews, 55. Raddysh. Střely na branku: 43:29. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval sedm branek ze 43 střel a úspěšnost zásahů měl 83,7 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Hyman, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).
Seattle - Columbus 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Geekie, 29. Wennberg, 46. Tolvanen - 39. K. Johnson. Střely na branku: 31:25. Diváci. 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. Geekie, 3. Grubauer (všichni Seattle).
Anaheim - Arizona 2:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 33. M. Jones, 64. Zegras - 17. N. Ritchie. Střely na branku: 45:33. Diváci: 16.126. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Gibson, 3. M. Jones (všichni Anaheim).