Jablonec - Dukla 0:2Kanonýr Lafata neproměnil penaltu a Dukla nakonec vyhrála

6. Pázler 0 : 1
68. Pázler 0 : 2

Jablonec

Fotbalisté Dukly potvrdili v Jablonci dobrou jarní formu a zvítězili dvěma brankami Jana Pázlera. Severočeši sice byli většinu utkání aktivnější, prosadit se ale nedokázal po změně stran ani z penalty nejlepší kanonýr soutěže David Lafata.

Jan Pázler z Dukly (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu.

Tým z Julisky oplatil soupeři podzimní prohru i vyřazení z domácího poháru a bodově se dotáhl na čtvrté místo. Mladá Boleslav i Příbram ale mají k dobru podvečerní zápasy. Jablonec utrpěl v lize čtvrtou porážku z poslední pěti duelů a klesl za Pražany až na osmé místo. Poslední nadějí na pohárovou Evropu zůstává pro Baumit domácí pohár, ve kterém ho čeká ve středu semifinálová odveta se Spartou.

Dukla v jarní sezoně prohrála jen před dvěma týdny s Libercem a také v Jablonci se uvedla sebevědomým výkonem. Na Střelnici hostům ukázkově vyšel hned první brejk v šesté minutě. Lietava z pravé stranynašel ve vápně nabíhajícího Pázlera a ten sám před Špitem nezaváhal.

Domácí mohli odpovědět ve dvanácté minutě, Vošahlíkovi ale do střely v poslední chvíli vložil nohu bránící Vorel. Severočeši toužili po vyrovnání a většinu času obléhali hostující vápno. Jejich aktivita ale přinesla šance až v závěru první půle. Pitákovu akci nejprve v poslední chvíli srazila obrana na roh a vzápětí se proti Jarolímovi vytáhl gólman Rada.

Po přestávce domácí spustili nápor a záhy mohli vyrovnat. Lafatův oblouček vyrazil Rada ve 47. minutě s vypětím sil před sebe na malé vápno, kde po kontaktu s Haškem upadl Vošahlík a sudí Zelinka nařídil penaltu. Lafata, který v minulém kole překonal střelecký rekord české ligy v jedné sezoně, však svůj 24. gól v sezoně nepřidal. Rada střelu k tyči vytěsnil.

Místo toho v 68. minutě po dalším rychlém brejku udeřili hosté. Lietava utekl podobně jako v první půli, Špit jeho střelu pouze vyrazil a Pázler v klidu dorazil do opuštěné branky. Domácí Lafata se ve 250. ligovém duelu branky nedočkal, v 69. minutě mu zhatil radost ofsajd. Svůj zmar pak Jablonec dovršil v závěru: Piták pálil do tyče a Eliáš v 90. minutě inkasoval červenou kartu.

Jablonec - Dukla 0:2
Branky: 6. a 68. Pázler. Rozhodčí: Zelinka - Košec, Štěrba. ŽK: Piták, Vošahlík, Eliáš - Hanousek, Malý. ČK: 90. Eliáš. Diváci: 2085. Poločas 0:1.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík, Loučka, Jarolím, Vaněk (25. Piták), Třešňák (46. Kopic) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (61. Svatonský), Malý (89. Sklenář), Gedeon, Hanousek, Pázler (81. Božič) - Lietava. Trenér: Kozel.