Bohemians 1905 - Ml.Boleslav 0:3Mizérie klokanů pokračuje, na výhru čekají už 16 zápasů

44. Mareš 0 : 1
53. Kúdela 0 : 2
63. Fillo 0 : 3

Fotbalisté Bohemians 1905 se dál trápí a po dnešní prohře 0:3 s Mladou Boleslaví čekají na vítězství už šestnáct zápasů. Boleslav naopak ukončila sérii vlastních neúspěchů a po pěti duelech si připsala tříbodový zisk. Hosty poslal do vedení krátce před poločasem Mareš, po změně stran výhru potvrdili Kúdela a Fillo.

Domácí celek tak vyšel počtvrté z posledních pěti zápasů gólově naprázdno a stále má jen dvoubodový náskok na předposlední Ostravu, která má pondělní dohrávku s Libercem k dobru. Boleslav se drží na čtvrté pozici.

Trenér Bohemians Jozef Weber sáhl po nevydařených zápasech ke změnám v sestavě. Na stoperský post stáhl záložníka Borka a přešel ke hře na dva útočníky Nešpora s Hartigem. I tak se ale domácí dostávali do zakončení minimálně.

Boleslav čekala na svou šanci rychle zaútočit a především v křídelních prostorách dělala domácím problémy.Hodně aktivní byl útočník Mareš, který neváhal využít každou příležitost k zakončení. Nejprve v 10. minutě nadvakrát vyzkoušel pozornost brankáře Sňozíka falšovanou střelou a nevyzrál na něj ani ve 38. minutě.

Mezi tím promarnil dvě dobré šance jeho útočný kolega Chramosta, který z malého vápna pokaždé hlavičkoval nepřesně.

Do třetice auž Mareš souboj se Sňozíkem vyhrál. Minutu před poločasem předvedla Boleslav rychlý brejk, bývalá opora Bohemians Štohanzl přenesl hru na levou stranu na Mareše, který parádní střelou z 25 metrů poslal hosty do vedení.

O naději na alespoň teprve druhý získaný bod z posledních 13 zápasů hráči Bohemians definitivně přišli deset minut po změně stran. Kúdela po centu Kysely nadvakrát překonal Sňozíka a mohl slavit svůj pátý jarní ligový gól. Domácí se už nezmohli na zvrat, navíc inkasovali potřetí. Po rohovém kopu se odrazil míč k Fillovi, který střelou bez přípravy propálil Sňozíka. Bohemians mohli v závěru alespoň snížit, ale Hartig v největší šanci v pádu nezakončil.

Bohemians - Mladá Boleslav 0:3
Branky: 44. Mareš, 53. Kúdela, 63. Fillo. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kordula. ŽK: Nešpor, Orolín - Kysela, Mareš. Diváci: 1984. Poločas 0:1
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Borek, Bartek - Kraják (54. Orolín), Budínský (16. Růžička), Abraham, Moravec - Nešpor (78. Vyhnal), Hartig. Trenér: Weber.
M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Štohanzl (90. Táborský), Kúdela, Ščuk, Fillo (87. Brunclík) - Chramosta (84. Kulič), Mareš. Trenér: Koubek.