Slavia - Hradec 5:0Škoda premiérovými trefami nasměroval sešívané ke kanonádě a pohodové záchraně

16. Škoda 1 : 0
39. Trubila 2 : 0
45. Škoda 3 : 0
54. Hubáček (penalta) 4 : 0
63. Pospěch 5 : 0

Příznivci sešívaných si mohou oddechnout. Nejhorší sezóna fotbalové Slavie v historii samostatné české ligy sestupem neskončí. V předehrávce 28. kola Gambrinus ligy červenobílí rozcupovali Hradec Králové 5:0 a zajistili si tak definitivu záchrany. Naopak „votroci“ by ještě teoreticky spadnout mohli. Slavia vyhrála teprve podruhé na jaře, prvních gólů v jejím dresu se dočkal útočník Škoda.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu proti Hradci Králové.

Oba týmy vstupovaly do zápasu se shodným skóre 20:30 a druhým nejhorším útokem v lize. Šancí na vylepšení chatrné produktivity bylo hned od začátku na obou stranách dost. Již ve druhé minutě komicky uklouzl hradecký kapitán Fukal a Škoda běžel sám na Lindra, jenže hradecký brankář mu pádem pod nohy šanci překazil a Vlček z dorážky prázdnou branku netrefil. Tutovku měli i „votroci", jenže Černý pár kroků před brankou netrefil hlavou míč pořádně.

Skóre se tedy změnilo až v 16. minutě. Vzhledem k současné bídě sešívaných to byla akce přímo parádní. Škoda poslal na křídlo Pospěcha, ten mu balon vrátil do vápna a bývalý klokan si konečně připsal svoji první trefu za Slavii. Hned minutu poté mohl vyrovnat Schwarz, jeho pokus ale zblokoval stoper Latka.

V závěru poločasu Hradec odpadl a Slavia toho dokonale využila. Nejprve Trubila skluzem propasíroval míč pár centimetrů za brankovou čáru. Potom Hubáček z přímého kopu trefil břevno a největší lahůdka přišla na závěr. Škoda dostal v nastaveném čase pas za obranu a povedeným dloubákem si gólmana dokonale vychutnal.

Se začátkem druhé půle přišla bouřka, nad Edenem se blýskalo a hřmělo. Průtrž mračen svědčila rozjetým domácím. Plašil fauloval agilního Škodu, rozhodčí Jech nařídil penaltu a Hubáček ji proměnil – pro mazáka z obrany to také byla první ligová trefa za Slavii!

Hradec šel do kolen, a tak mu Pospěch pohodlně přidal pátý kousek. Hosté odjeli s debaklem a Slavia se kanonádou definitivně zachránila.

Slavia Praha – Hradec Králové 5:0 (3:0)
Branky: 16. a 45. Škoda, 39. Trubila, 54. z pen. Hubáček, 63. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Plašil, Černý (oba HK). Diváci: 4474.
Slavia: Čontofalský - Dostál (89. Nitrianský), Latka, Hubáček, Cicman (81. Sudek) - Vlček, Jarolím, Petrák, Trubila - Pospěch (84. Paprčiak), Škoda. Trenér Martin Poustka.
Hradec: Lindr - Hochmeister, Fukal, Plašil - Černý (71. Jedunov), Pávek, Schwarz (79. Rezek), Poděbradský - Malinský, P. Dvořák (61. Zelený), Štěpán. Trenér Václav Kotal.