Kanada - Švýcarsko 3:2Švýcarsko favorita potrápilo, výhru Javorových listů trefil Getzlaf

2. Brunner 0 : 1
21. Tavares 1 : 1
41. Eberle 2 : 1
44. Bezina 2 : 2
49. Getzlaf 3 : 2

Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtém zápase na mistrovství světa Švýcarsko 3:2 a s deseti body se dostali do čela základní skupiny A. Kanada má ale odehráno o zápas více než neporažené Finsko. Výhru favoritovi zajistil gól Ryana Getzlafa ve 49. minutě.

Kanaďan John Tavares (vpravo) bojuje o pozici se Švýcarem Andreasem Ambühlem.

Švýcarům se v úvodu podařilo Kanadu zaskočit, po sto sekudnách otevřel skóre po rychlém protiútoku Brunner. Zámořští hráči měli poté více ze hry, i díky dvěma přesilovým hrám, vyrovnat se jim ale povedlo až na začátku druhé třetiny, kdy se po 35 sekundách prosadil Tavares.

Velkou šanci vrátit vedení na švýcarskou stranu měli Ambühl a Wick, brankář Ward ale jejich příležitosti zlikvidoval. Stejně si vedl na druhé straně Stephan, který ustál řadu kanadských šancí včetně brejku Keana.

Skóre se změnilo až na začátku třetí části, kdy se prosadil Eberle. Z vedení se Kanada radovala jen krátce, při vyloučení Quinceyho vyrovnal Bezina. Pak své kvality předvedl kapitán Anaheimu a jedna z hlavních hvězd týmu Javorových listů Getzlaf, který tvrdou střelou vrátil favoritovi vedení.

Švýcaři se snažili vyrovnat, soupeře přestříleli a štěstí zkoušeli i v závěrečné power play. Třetí gól ale nedali a připsali si druhou porážku na turnaji.

Mistrovství světa v ledním hokeji:
Skupina A (Helsinky):
Kanada - Švýcarsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Tavares (Eberle, Skinner), 41. Eberle (Tavares), 49. Getzlaf (Ward) - 2. Brunner (Bezina, Romy), 44. Bezina (Romy, Brunner). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Levonen - Puolakka (oba Fin.), Blümel (ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 4829.
Kanada: Ward - Methot, Phaneuf, Keith, Bouwmeester, Schenn, Quincey, Murray - Eberle, Tavares, Skinner - E. Kane, Perry, Getzlaf - Benn, Nugent-Hopkins, Sharp - Ladd, O'Reilly, Purcell. Trenér: Brent Sutter.
Švýcarsko: Stephan - Du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, Von Gunten - Brunner, Romy, Monnet - Niederreiter, Ambühl, Wick - Hollenstein, Bieber, Rüthemann - Rubin, Traschler, Plüss. Trenér: Sean Simpson.