Liberec - Ostrava 2:2Libereckého mistra spasil střídající Blažek, dvěma góly srovnal náskok Baníku

20. Kraut 0 : 1
40. Fantiš 0 : 2
69. Blažek 1 : 2
85. Blažek 2 : 2

Fotbalisté Slovanu Liberec po zisku titulu v minulé sezóně neprožívají zrovna vydařené období: vyhráli jediné z posledních devíti soutěžních utkání. Po nedělním debaklu 0:3 v Olomouci a předchozích domácích remízách se Slavií Praha a nováčkem z Jihlavy museli být šampióni v páteční předehrávce 8. kola s ostravským Baníkem rádi za další dělbu bodů. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého totiž prohrávali už 0:2, ale střídající Jan Blažek dvěma trefami ve druhé půli zajistil Severočechům alespoň remízu.

Liberecký Lukáš Vácha (vpravo) v souboji s Antonínem Fantišem z Ostravy

Liberec přitom vstoupil do zápasu dobře a viditelně toužil napravit předchozí neúspěchy. Už po šesti minutách měl blízko ke gólu, Váchovu střelu po odraženém míči po rohu zastavilo břevno Bučkovy branky.

Slezané se od začátku hlavně bránili, o to překvapivější bylo, když ve 20. minutě z první vážnější akce otevřeli skóre. Stejně jako v pondělním utkání v Jihlavě se po centrovaném míči prosadil Kraut. Po Lukešově rohu a Machově prodloužení prokázal důraz a otevřel skóre.

Liberec se po inkasovaném gólu tlačil za vyrovnáním, narážel však na výborně chytajícího Bučka. Po půlhodině si na něm vylámal zuby hlavičkující Rabušic a po chvíli také Bosančič.

Slovan se snažil tvořit, ale branky dávali hosté. Další Lukešův centr z pravé strany se ve 40. minutě snesl k Fantišovi a ten hlavičkou k tyči zvýšil. Prosadil se tak i druhý ostravský hráč, který skóroval při prohře 2:3 v Jihlavě.

Trenér měl při střídání šťastnou ruku

Domácí kouč Šilhavý vyměnil po přestávce nevýrazného Souzu a poslal do hry Blažka. Liberec dostal šanci snížit v 53. minutě. Štajner, který stihl doléčit poraněný kotník z minulého utkání v Olomouci, mířil přesně k tyči, Buček byl u ní ale včas.

Severočeši otevřeli hru a Baník tak mohl vyrážet k velmi nebezpečným brejkům. Bičíka dvakrát protáhl z úhlu Kraut, Lukešovu střelu srazila obrana. Liberec pozvedl střídající Blažek. V 69. minutě přesprintoval přesilu ostravských obránců a chladnokrevně střelou na zadní tyč snížil. Slovan v lize skóroval po 282 minutách.

Další šance domácích však nepřicházely a v 77. minutě mohla definitivně rozhodnout čerstvá posila Baníku Majtán. Jeho lob ale tečoval na roh brankář Bičík a Ostrava litovala. Druhou výhru v sezoně jí sebral pět minut před koncem krásnou střelou a druhým gólem v duelu Blažek.

Předehrávka 8. kola fotbalové Gambrinus ligy:
Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:2 (0:2)
Branky: 69. a 85. Blažek - 20. Kraut, 40. Fantiš. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Pochylý. ŽK: Blažek - Mach. Diváci: 3095.
Liberec: Bičík - Tóth, Kelič, Karišik (84. Nezmar), Ljulka - Šural, Vácha, Souza (46. Blažek), Bosančič - Štajner - Rabušic (61. Mustapha). Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Lukeš, Droppa, Foltýn (68. Vašenda), Milosavljev - Fantiš (89. Baránek), Kraut (72. Majtán). Trenér: Látal.