Zlín - Kladno 3:2Kladenské hvězdy se opět neprosadily. Zlín přerušil vítěznou sérii Rytířů

10. Valský 0 : 1
19. Honejsek 1 : 1
36. Leška 2 : 1
49. Horák 3 : 1
49. Patera 3 : 2

V atraktivní hokejové podívané prohrálo v 9. kole extraligy Kladno po šesti výhrách v řadě na ledě Zlína 2:3. Domácí dokázali uhlídat největší kladenské hvězdy hrající v NHL - již druhé utkání Rytířů po sobě se do statistik nezapsala ani jedna z nich.

Zlínští vstoupili do utkání proti aktuálně nejlepšímu celku extraligy nebojácně. Již v úvodu vystihl rozehrávku gólmana Chábery Čajánek, kapitán Beranů ale nedokázal poslat puk do odkryté branky. Na opačné straně se dostal ke střele Jágr, gólman Horčička si však poradil. Oba týmy předváděly útočný hokej ve svižném tempu. K vidění byla i spousta osobních soubojů a i přesto nebyli rozhodčí nuceni vylučovat.

Skóre zápasu otevřeli v 10. minutě hosté, když Valský zamířil zblízka přesně do horního růžku zlínské branky. Před koncem třetiny se Zlínští tlačili do branky, z čehož vytěžili dvojnásobnou přesilovku v délce 93 sekund. Zaplněný stadión rozjásal Honejsek, jenž se prosadil střelou k pravé tyči. Do návratu kladenského kapitána Patery do hry zbývalo 24 sekund. Do první sirény byl ještě vyloučen Majeský.

Po změně stran Zlín nevyužil zbytek přesilovky a ubránil první oslabení po vyloučení Zdeňka Okála. Ve druhé části oba celky mírně zvolnily tempo. I tak se diváci nenudili. Excelentní postřeh předvedl Horčička, jenž pohotově chytil Jágrovo zakončení do lapačky.

Kladno převahu nevyužilo

V dalším průběhu hry bylo aktivnější Kladno, které však svoji herní převahu gólově nepotvrdilo. Paradoxně byl produktivnější Zlín. Z nenápadné akce po vyšachování kladenské obrany zaznamenal svůj druhý gól v sezoně Leška. Zlínský centr se prosadil napodruhé, když u levé tyčky chladnokrevně zamíchal s pukem a poslal ho do odkryté branky.

Také poslední třetina nabídla líbivý hokej, kterému vévodili oba gólmani. Při vyloučení Valského Zlín vedení nenavýšil. Co se domácím nepodařilo v přesilovce, dokázali při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Po přímočaré akci vstřelil svůj premiérový gól v extralize obránce Horák. Kladno zabojovalo a odměnou mu bylo snížení z hole kapitána Patery.

Po šarvátce ve zlínském brankovišti byl vyloučen Kubiš. Zlín do vážnější šance soupeře nepustil a následně nevyužil prohřešek Hlaváče. V závěrečných minutách měli Berani kotouč v držení v bezpečné vzdálenosti od své branky. Těsný náskok uhájili a zaznamenali cennou výhru proti silnému celku. Středočeskému týmu nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power play.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Horák - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.