Catania - Chievo 2:0Plašil premiérovým gólem pomohl Catanii k první výhře. Juventus je druhý

Český fotbalista Jaroslav Plašil svým prvním gólem v italské lize pomohl Catanii k výhře 2:0 nad Chievem. Sicilský tým si v šestém kole Serie A připsal první výhru v sezóně. Naopak jen vítězství zná v tomto ročníku AS Řím, který rozstřílel 5:0 Boloňu a udržel první místo dva body před Neapolí a Juventusem. Obhájce titulu zvládl derby s FC Turín (1:0).

Jaroslav Plašil (uprostřed) se raduje z premiérového gólu v dresu Catanie.

Plašil ani ve čtvrtém zápase od příchodu na hostování z Bordeaux nechyběl v základní sestavě Catanie a skóre otevřel ve 22. minutě, kdy brankáře Christiana Puggioniho prostřelil technicky levačkou.

Krátce po přestávce sicilský tým zvýšil zásluhou centru argentinského záložníka Lucase Castra, který před Puggionim nezasáhl útočník Bergessio, ale gólmana svým promáchnutím zmátl tak, že míč zapadl do sítě. Catania se díky první výhře v ročníku posunula před svého soupeře na 16. místo.

Římané dál vítězí

Hráči AS Řím nastupovali do duelu s Boloňou pod tlakem úspěchů nejbližších rivalů, ale rychle potvrdili suverenitu z úvodu sezóny. Po brankách Alessandra Florenziho, Gervinha a Mehdiho Benatii vedli ve 25. minutě už 3:0.

Po přestávce přidal třetí gól v posledních dvou zápasech Gervinho a už jen dva zásahy mu chybí k tomu, aby vyrovnal svůj výkon z celého loňského ročníku v dresu Arsenalu. Skóre uzavřel náhradník Adem Ljajič. Brankář Morgan De Sanctis udržel páté čisté konto a jeho tým vede tabulku se skóre 17:1, naopak soupeř zatím nasbíral jen tři remízy a je třetí od konce.

FC Turín naposledy městské derby s Juventusem vyhrál v dubnu 1995, od té doby přišlo čtrnáct ztrát, z toho posledních osm dokonce bez vstřelené branky. Obě série se natáhly, protože svěřenci trenéra Giampiera Ventury vyšli podruhé v sezóně gólově naprázdno.

Inter ztratil na půdě Cagliari

Na druhé straně naopak v 54. minutě udeřil záložník Paul Pogba, který pohotově dorazil střelu Carlose Téveze. Argentinskému útočníkovi předtím ve skórování zabránilo břevno.

Inter neudržel kontakt s Neapolí a Juventusem kvůli ztrátě dvou bodů na hřišti Cagliari. V dlouho bezbrankovém utkání se dostal do vedení čtvrt hodiny před koncem díky Maurovi Icardimu, jenže za osm minut vyrovnal na konečných 1:1 Radja Nainggolan.

Podobně dopadl i další z favoritů Lazio, které vedlo nad Sassuolem už 2:0 díky slepeným gólům Andrého Diase a Antonia Candrevy z úvodu druhé půle. Vzápětí nicméně Římané nechali snížit Ezequiela Schelotta a třináct minut před koncem srovnal Antonio Floro Flores. Sassuolo díky remíze 2:2 bodovalo podruhé v řadě, se dvěma body ale uzavírá tabulku.

Zbývající nováčci jsou zatím o dost úspěšnější, v jejich vzájemném souboji si Hellas Verona poradil doma s Livornem 2:1 a je sedmý, Livorno osmé. Udine nestačilo na Atalantu a v Bergamu prohrálo 0:2.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:
FC Turín - Juventus Turín 0:1 (54. Pogba)
Bergamo - Udine 2:0 (45. a 63. Denis)
Cagliari - Inter Milán 1:1 (83. Nainggolan - 75. Icardi)
Catania - Chievo 2:0 (22. Plašil, 54. Castro)
Hellas Verona - Livorno 2:1 (41. Iturbe, 74. Jorginho z pen. - 45.+1 Rinaudo)
Sassuolo - Lazio Řím 2:2 (56. Schelotto, 76. Floro Flores - 50. Dias, 54. Candreva)
AS Řím - Boloňa 5:0 (17. a 62. Gervinho, 8. Florenzi, 26. Benatia, 85. Ljajič).