Slavia - Plzeň 0:2Plzeň vyučovala v přesilovkách, a tak Slavia poprvé v sezóně nebodovala

20. Kratěna 0 : 1
39. Duda 0 : 2

V úterý si připsali první porážku, o tři dny později pak premiérově v sezóně vyšli bodově naprázdno. Hokejisté Slavie podlehli v 9. kole Tipsport extralize Plzni 0:2, když nevyužili ani jednu z šesti přesilovek, zatímco Západočeši hned dvě ze tří. Gólman Škodovky Matěj Machovský si připsal první čisté konto v extralize.

Útočník Plzně Ondřej Kratěna (vpravo) přijímá gratulaci od spoluhráčů ke gólu proti Slavii.

Bez kapitána Martina Straky, od kterého převzal céčko na dresu Tomáš Vlasák, zato s obráncem Jiřím Hanzlíkem slavícím svůj jubilejní 1000. start v nejvyšší domácí soutěži přijela Plzeň na led vedoucí Slavie a od úvodních minut si nevedla špatně. Počáteční tlak domácích v pohodě přečkala, když jí k tomu pomohl i výborný zákrok Machovského proti Doležalovi, od poloviny první třetiny to pak už byla Škodovka, kdo hrozil více.

Hlavně Ondřej Kratěna, který pro slávistickou obranu představoval permanentní nebezpečí. S jeho prvním pokusem si Furch ještě poradil, v samém závěru úvodního dějství však Kratěnovi stačilo pouhých patnáct vteřin, aby zužitkoval vůbec první přesilovou hru Západočechů v zápase.

Po první změně stran tlak Plzně ještě zesílil a byl to znovu Kratěna, který v další přesilovce místo zcela odkryté branky zamířil mimo. V téže početní výhodě navíc ještě Lev trefil tváří v tvář Furchovi jen levou tyč. V závěru prostřední části hry hráli hosté svou třetí přesilovku a po parádním vyšachování slávistické obrany přidal druhý gól u pravé tyče zakončující Duda.

Naprosto zasloužené vyústění obrazu hry, neboť svěřenci Vladimíra Růžičky rozhodně nepřipomínali mužstvo, které v každém dosavadním zápase sezóny dokázalo bodovat. Vrchol slávistického zmaru přišel v 46. minutě, kdy hosté celé dvě minuty hráli v dvojnásobném oslabení, červenobílí se ale nebyli ani schopni udržet v útočné třetině, natož aby Machovského vůbec ohrozili.

9. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kratěna (Pletka), 39. Duda (Vlasák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Kalivoda, Lacina - Charvát, Frodl. Vyloučení: 3:6, navíc Vlasák (Plzeň) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4546.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Poletín - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Mozík, Frolo, Dan Růžička, Boháč - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Duda, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, Schleiss - Dvořák, Pitule, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.