Chomutov - Hradec Králové 2:3 PPHradec Králové opět bodoval, vyhrál v Chomutově

16. Šulák 1 : 1
22. Škoda 1 : 2
43. Hřebejk 2 : 2
61. Květoň 2 : 3

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v 11. kole Tipsport extraligy na ledě Chomutova 3:2 v prodloužení. Východočeši tak bodovali podeváté za sebou. O jejich výhře rozhodl Lukáš Květoň už po 19 vteřinách prodloužení. Piráti si naopak připsali čtvrtou porážku v řadě a ztratili osmý z posledních devíti zápasů.

Radost hokejistů Hradce Králové z gólu proti Chomutovu.

V první třetině měl více ze hry domácí Chomutov a vypracoval si velmi záhy i výhodu dvojnásobné přesilovky; za 28 vteřin si ale větší šanci nevypracoval. Vedení se místo toho z první větší příležitosti ujali hosté. Ve 13. minutě v rychlém protiútoku Tvrdík převezl kotouč přes modrou čáru, udělal zasekávačku, přihrál do jízdy Ptáčkovi, který bez přípravy napálil kotouč za Řehořova záda.

Chomutov vyrovnal ve vlastním oslabení, když nejdříve s přehledem ubránil 100 sekund trvající oslabení ve třech proti pěti a poté dvě vteřiny před návratem druhého z hříšníků Malce na led vyvezl Divíšek kotouč a mladý obránce Šulák švihem zpoza obránce vstřelil svůj premiérový gól v extralize.

Ve druhé třetině šel hned ve 22. minutě hostující Mountfield opět do vedení po ztrátě Chomutova v útočném pásmu. Hradečtí zužitkovali přečíslení tři na dva, když Škoda se po Sujově přihrávce ocitl sám před Řehořem a od tyče dostal kotouč do brány. Na druhé straně orazítkoval tyč za zády gólmana Kantora Divíšek.

Dva body zařídil Hradci Květoň

Další příležitost na zvýšení dostal Hradec při vyloučení Šuláka na čtyři minuty, ale jedinou šanci si vypracoval až 30 sekund před skončením početní výhody - Mikušovu střelu od modré Řehoř vyrazil na hůl Langhammera, který ale poloprázdnou branku trestuhodně minul. Ve 37. minutě mohli Severočeši vyrovnat, když Pulpán naservíroval puk před bránu Kašemu, ale mladý chomutovský útočník se neprosadil.

Co se povedlo Hradci na začátku druhé třetiny, dokázal ve třetím dějství napodobit i Chomutov. Ve 43. minutě Kubinčák potáhl puk po levé straně, vypálil a Kantorem vyražený kotouč dorazil do odkryté branky Hřebejk. Strhnout vedení na stranu Chomutova mohl v 52. minutě Kubinčák, kterému "namazal" Harant, jenže hradeckého gólmana neprostřelil.

Z následného prodloužení se hrálo jen 19 vteřin. V pádu rozhodl klouzající Květoň, když dotlačil puk vyražený Řehořem za brankovou čáru.

11. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčák) - 13. Ptáček (Tvrdík, L. Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. L. Květoň (Pláněk, Mertl). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3920.
Chomutov: Řehoř - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.