Washington - Chicago 81:83Veselý opět nejlépe doskakoval, ale Washington zase prohrál

I ve druhém přípravném utkání Washingtonu před novou sezonou NBA byl Jan Veselý nejlépe doskakujícím hráčem zápasu. Jeho tým v sobotu při premiérovém duelu týmů NBA v Jižní Americe prohrál v Riu de Janeiro s Chicagem 81:83.

Jan Veselý.

Český basketbalista strávil na palubovce téměř 30 minut, nejvíce z hráčů poraženého celku. Pod košem doskočil Veselý devět míčů, ale dal jen dva body, když proměnil jedinou z pěti střel z pole.

Washington neuspěl v přípravě ani na druhý pokus, v úterý podlehl Brooklynu 106:111 po prodloužení.

Sobotní zápas v HSBC Arena, která bude hostit gymnastické soutěže při olympijských hrách v roce 2016, sledovalo ve vyprodaném hledišti téměř 14 tisíc diváků. Pískotem uvítali brazilského pivota Washingtonu Neneho, který čelí kritice kvůli častým absencím v reprezentaci, a svou nevoli mu fanoušci dávali i během utkání. Marně se dožadovali Derricka Rose. Hvězdný hráč Chicaga zůstal jen na lavičce, protože ho bolelo operované koleno.

V dalším přípravném zápase prověří Washington v úterý obhájce titulu Miami.