Znojmo - Příbram 3:0Nováček ze Znojma porazil s přehledem Příbram

4. Vašíček 1 : 0
9. Okleštěk 2 : 0
55. Okleštěk 3 : 0

Fotbalisté ligového nováčka Znojma porazili ve 12. kole první ligy v domácím azylu v Brně Příbram 3:0. V posledních třech utkáních tak získali sedm bodů a dostali se ze dna tabulky před Jihlavu, která však má zápas k dobru. Dva góly Znojma vstřelil Okleštěk a jeden přidal Vašíček. Příbramský Zápotočný neproměnil za stavu 1:0 penaltu.

Znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Vše podstatné se událo hned v úvodních deseti minutách. Už ve 4. minutě chyboval Tarczal, který nechtěně přihrál za obranu znojemskému útočníkovi Vašíčkovi a ten prostřelil brankáře Hrušku.

Klíčový moment přišel v 8. minutě. Agilní Švancara vybojoval pokutový kop, zkušený Zápotočný ale penaltu neproměnil, když mu pomalou střelu po zemi chytil brankář Hrubý. Ihned poslal dlouhý nákop dopředu, Okleštěk pronikl mezi zadáky soupeře a přesným lobem přehodil vybíhajícího brankáře Hrušku.

Po získání rychlého dvoubrankového náskoku se Znojmo zatáhlo více do defenzívy a svou hru prokládalo rychlými protiútoky. Jeden z nich zakončil Vašiček střelou vedle branky a ve 32. minutě propásl možnost zvýšit náskok Crnkič, jenž ale po sólovém útoku jen trefil brankáře Hrušku a o chvíli později konstrukci branky.

Příbram venku nevyhrála už deset zápasů

Příbram potvrzovala, že na hřištích soupeře není příliš nebezpečná, když už 10 zápasů venku nevyhrála a v této sezóně v nich dala pouze 2 góly. Vážněji za první poločas zahrozil pouze Pilík. Jeho střelu z trestného kopu ze 30 metrů stačil brankář Hrubý vytáhnout nad břevno a o chvíli později jeho střelu z levé strany rovněž vyrazil.

Příbram se pokusila po změně stran hrát aktivněji. Útočné akce ale zůstávaly jen u náznaku, neboť jim chyběla přesnost i myšlenka. Takticky dobře hrající Znojmo trestalo chyby protivníka jednoduchými protiútoky do otevřené obrany.

V 55. minutě Okleštěk zatočil od pravé postranní centrovaný míč, který doplachtil přes brankáře Hrušku do sítě. Nový kouč Příbrami Čuhel se ještě pokusil oživit hru svých svěřenců změnami v sestavě, ale ani tento tah nepomohl ke zvratu. Znojmo cenné vítězství s přehledem uhájilo.

12. kolo první fotbalové ligy:
1. SC Znojmo - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 9. a 55. Okleštěk, 4. Vašíček. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Machálek. ŽK: Hudec, Jonov - Mareš, Divíšek. Diváci: 654.
Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (87. Reljič), Nepožitek, Lacko (65. Hrošovský), Crnkič (80. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal (61. Mašán) - Mareš, T. Pilík (50. Danoski), Řezníček (74. Stratil) - Švancara. Trenér: Čuhel.