Jihlava - Jablonec 3:2Harba zařídil Jihlavě výhru nad Jabloncem a posun ze dna tabulky

35. Masopust 1 : 0
54. Hubník 1 : 1
65. Harba 2 : 1
79. Harba 3 : 1
83. Kopic 3 : 2

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy ve 12. kole první ligy odmítli pád na dno tabulky a po výhře 3:2 nad Jabloncem nadále drží náskok jednoho bodu na poslední Znojmo. Hrdinou se stal útočník Haris Harba, který se podílel na všech třech brankách Vysočiny. Za Jablonec se trefili Hubník s Kopicem.

Vít Beneš z Jablonce (vlevo) fauluje jihlavského Harise Harbu.

Jihlava čekala na výhru pět zápasů a i tentokráte nic nenasvědčovalo tomu, že své čekání ukončí. Jablonec byl aktivnější a dostával se do šancí zejména zásluhou reprezentačního záložníka Vaňka.

Ale ve 2. minutě brankář Blažek jeho střelu po nájezdu z levé strany dokázal vyrazit. Vše se opakovalo o chvíli později a znovu byl úspěšnější brankář Jihlavy.

Místo toho přišla 34. minuta, která rozhodla o tom, že gólman Jablonce Špit si znovu musí počkat na jubilejní stou vychytanou nulu v lize. Novák nepokryl na pravé straně centrujícího Harbu, k míči se dostal zcela ve vápně nepokrytý Masopust a hlavou poslal Jihlavu do vedení.

Jablonec zabral a tlačil se za vyrovnáním, které přišlo v 54. minutě. Kopic našel ve vápně přihrávkou Hubníka a ten střelou podél padajícího gólmana srovnal.

Jenže za dalších 11 minut už zase vedli domácí. Po rohu a zmatcích v jabloneckém pokutovém území se k míči nejrychleji dostal Harba znovu vrátil vedení na stranu Jihlavy.

Opět srovnat mohl v 78. minutě Piták, ale nastřelil jen hradbu těl před sebou. Vysočina už v té době spoléhala na rychlé protiútoky a jeden takový dotáhla do gólového konce v 80. minutě, kdy po ataku Jungra ztratil míč Loučka, Jungr následně vysunul do sóla Harbu, který přehodil vyběhnuvšího Špita a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Loučka svou chybu předcházející třetímu gólu Vysočiny odčinil vzápětí, když vysunul přihrávkou exjihlavského Kopice, který střelou k tyči snížil, vyrovnat už ale hosté v Jihlavě ve zbytku času nedokázali.

12. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 3:2 (1:0)
Branky: 65. a 79. Harba, 35. Masopust - 54. Hubník, 83. Kopic. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Moláček. ŽK: Kliment - Beneš, Kubista, Rossi. Diváci: 2740.
Jihlava: Blažek - Tlustý, Krejčí, Šourek, T. Marek - Masopust (89. Teplý), Jánoš (81. Karlík), Jungr, Koloušek, Vaculík (45. Kliment) - Harba. Trenér: Komňacký.
Jablonec: Špit - Rossi, Beneš, Kubista (72. Třešňák), Novák - Kopic, Piták (82. Vukadinovič), Loučka, Čížek (88. Vošahlík), Vaněk - Hubník. Trenér: Skuhravý.