Ml.Boleslav - Brno 5:2Mladá Boleslav otočila zápas s Brnem, kterému nastřílela pět gólů

67. Nešpor 5 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 12. kole první ligy otočili domácí utkání s Brnem a nakonec vyhráli vysoko 5:2. Středočeši po dvou zápasech bez výhry opět naplno bodovali a posunuli se na čtvrté místo o skóre před Liberec, který však má k dobru pondělní dohrávku s vedoucí Spartou. O sedm branek se postaralo sedm různých střelců.

Autor třetího gólu Mladé Boleslavi Jan Chramosta.

Brno povzbuzené pondělní výhrou nad Teplicemi začalo dobře i proti dalšímu favoritovi. V Mladé Boleslavi se dostalo do vedení v sedmé minutě po prvním rohu zápasu. Zavadil poslal do vápna nízký centr, hlavou se k míči sklonil Buchta a poslal ho za brankáře Diviše, který znovu dostal přednost před Millerem.

Inkasovaný gól boleslavské hráče příliš nezaskočil a brzy se dostali k náporu. Smejkal s Jarolímem své příležitosti nezakončili přesně, ale ještě před půlhodinou zápasu domácí otočili skóre třemi brankami.

Obrat zahájil ve 24. minutě Štajner, který přízemní střelou využil špatného vyběhnutí gólmana Hladkého. O tři minuty později Štohanzl skóroval hlavou po centru Kysely a produktivní pětiminutovku domácích završil Chramosta přízemní střelou na zadní tyč. Před poločasem mohl zvýraznit boleslavské vedení znovu Chramosta, ale v pádu nedokázal přehodit Hladkého.

Přestávkové plány Zbrojovky na zkorigování výsledku ještě více zkomplikoval pět minut po startu druhého poločasu Ščuk, jehož hosté vůbec nehlídali, a bosenský záložník hlavou zvýšil na 4:1 svým čtvrtým gólem za posledních pět utkání.

Dominanci Středočechů přerušila v 54. minutě hrubka Štohanzla. Po jeho špatné přihrávce na Johanu se brněnský Skalák dostal do úniku a snížil.

Přestřelka pokračovala a v 67. minutě vrátil domácím tříbrankové vedení Nešpor, který zakončoval do prázdné brány po povedené akci Zahustela a Jarolíma. Skóre 5:2 už vydrželo do konce navzdory dalším šancím domácích Štajnera, Chramosty či Johany. Brno tak prodloužilo čekání na venkovní ligové vítězství na 19 utkání.

12. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 5:2 (3:1)
Branky: 24. Štajner, 27. Štohanzl, 29. Chramosta, 50. Ščuk, 67. Nešpor - 7. Buchta, 54. Skalák. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, J. Paták. ŽK: Skalák (Brno). Diváci: 3417.
M. Boleslav: Diviš - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Jarolím, Ščuk - Štajner (73. Štípek), Chramosta, Štohanzl (63. Zahustel) - Nešpor (77. Šultes). Trenér: Minář.
Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Buchta, Hyčka - Fischer, Zavadil - Skalák, Přerovský, Husár (54. Lutonský) - Pašek (75. Markovič). Trenér: Kotal.