Pardubice - Slavia 4:5Slavia zvládla přestřelku v Pardubicích, které prohrály popáté za sebou

60. Tybor 4 : 5

Hokejisté Slavie vyhráli v 16. kole extraligy v Pardubicích po přestřelce těsně 5:4. Východočeši vedli na začátku druhé třetiny 2:0, ale Pražané třemi góly v řadě otočili skóre a počtvrté za sebou neztratili ani bod. Pardubičtí naproti tomu musejí vstřebat pátou porážku za sebou.

Juraj Valach ze Slavie v souboji s pardubickým Lukášem Radilem (vpravo).

Pardubičtí trenéři po sérii čtyř porážek v řadě výrazně zamíchali sestavou; poprvé v sezoně nastoupili útočníci Semorád a Půhoný, naopak pro zranění chyběl Somík. Kvůli dohodě klubů nemohl hrát útočník Slavie Kolář, který v týmu Pražanů hostuje právě z Pardubic. Jeho místo v prvním útoku zaujal Stránský.

Zápas dvou tradičních rivalů měl v bouřlivé atmosféře od počátku vysoké tempo. První velkou šanci zahodil Bednář, který se ocitl sám před gólmanem Růžičkou, avšak přestřelil. Pardubice výrazněji zahrozily až v osmé minutě při přesilové hře po faulu Šticha, kdy Kočího chytrou přihrávku napálil těsně vedle Kousal.

Další akce domácího centra už byla gólová. Kousalovo přiťuknutí do jízdy si zpracoval Radil a poté perfektním blafákem překonal Furcha. Slavia mohla srovnat při pardubické přesilovce, ale Jelínek svůj únik zakončil pouze do horní tyče.

Pardubicím se pak vydařil nástup do druhé části. Už po 29 vteřinách se po nahození Benáka dostal k puku Tomáš Zohorna a bekhendem zvýšil na 2:0. Slavia ztrátu dohnala díky přesilovým hrám, na dva góly ve druhé třetině potřebovala pouze pět střel. Během krátké chvíle odešli na trestnou lavici Semorád a Tomáš Zohorna a hosté dvojnásobnou přesilu zužitkovali za 11 vteřin. Od modré se přesně k tyči trefil Valach. Už při klasické výhodě Slavie přihrál Žejdl neobsazenému Skokanovi, který snadno srovnal.

Hosté obrat dokonali ve 43. minutě, kdy nepřehlednou situaci před pardubickou brankou zužitkoval Vladimír Růžička. Radost Slavie však netrvala dlouho. Na přihrávku mezi beky si najel Petr Sýkora a střelou mezi betony znovu nastolil remízový stav. Ofenzivní představení tím nebralo konce. Slavii v 52. minutě opět odskočila, když se po nahození Valacha prosadil Krenželok.

Hosté pak vsadili všechno na defenzivu a dlouho odolávali pardubickým útokům. Brankář Furch si vybral i kus štěstí, když nenápadné nahození Vašíčka vyrazil na tyč. Závěrečné minuty ještě přinesly pořádné drama. Nejprve na rozdíl dvou branek zvýšil do prázdné branky Bednář, pak ale 37 vteřin před koncem znovu snížil Tybor. Domácí se vrhli do útoku a byli blízko vyrovnání, obrana Slavie však s vypětím sil odolala.

16. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
Branka a nahrávky: 16. Radil (Kousal, T. Nosek), 21. T. Zohorna (Benák, Cetkovský), 44. P. Sýkora (Ďaloga), 60. Tybor (V. Kočí) - 24. Valach (Bednář), 25. Skokan (Žejdl, Krenželok), 43. V. Růžička ml. (Žejdl, Sklenář), 52. Krenželok (Valach, Bednář), 60. Bednář (Krenželok). Rozhodčí: Homola, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 9242.
Pardubice: Martin Růžička - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Marha, Starý - Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Valach, Holub, Knot - Stránský, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - Micka, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.