Liberec - Sparta 1:1Liberec sahal po výhře, Lafata ale Spartě krásnou trefou v závěru zachránil remízu

58. Fleišman 1 : 0
87. Lafata 1 : 1

Fotbalisté Sparty nebyli daleko od první ligové porážky v sezóně, ale z Liberce nakonec vezou bod za remízu 1:1. Letenští prohrávali po gólu Fleišmana, ale v 87. minutě je spasil krásnou trefou kapitán Lafata. Sparta tak vede tabulku o šest bodů před druhými Teplicemi.

Útočník Sparty Praha David Lafata oslavuje svůj gól na 1:1 v Liberci.

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v Evropské lize proti Seville, to znamená bez Sackeyho, který je kvůli žlutým kartám v trestu i pro domácí soutěž. Kouč Sparty Lavička musel udělat jednu vynucenou změnu: obránce Holek má z tréninku nakopnutou achillovku a místo něj šel do stoperské dvojice k Brabcovi Švejdík.

Liberec byl v první půli aktivnější, ale největší šanci měla Sparta, když se ve 20. min. Krejčí protáhl mezi dvěma obránci a levačkou trefil tyč. Domácí zahrozili nepříjemnou střelou Fleišmana z přímého kopu, kterou Vaclík s námahou vyrážel. A v samém závěru poločasu zahrával standardku opět nejlepší hráč zápasu Fleišman, Rabušic míč lehce líznul hlavou a Šuralovi chybělo na zadní tyči pár centimetrů, aby ho usměrnil do sítě.

Sparta po pauze přidala obrátky v ofenzivě, ale Liberec držel gólman Kovář. Nejdřív vychytal v tutovce Hušbauera, který ho levačkou neprostřelil, v 56. min. zabránil v radosti z gólu i Krejčímu.

Liberec rozhodně nehrál druhé housle. Tvrdou střelu Huška Vaclík jen s vypětím všech sil vyrazil před sebe a Rybalka pálil z dorážky nad. V 58. minutě už ale sparťanský brankář lovil míč ze sítě, když z pětadvaceti metrů napřáhl pravačkou a trefil se přesně k tyči. Po narážečce Šurala s Rabušicem to mohlo být 2:0, Vaclík však Šuralovi gólový oblouček chytil. Na druhé straně se vyznamenal opět Kovář při dělovce Dočkala.

Sparta se přesto nakonec radovala z vyrovnání. V 87. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů do té doby téměř neviditelný kapitán hostů Lafata a trefil se krásně do šibenice.

12. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 58. Fleišman - 87. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Blažej. ŽK: Šural, Kušnír, Hušek - Vácha. Diváci: 9000.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek - Šural (74. Kolár), Pavelka, Rybalka, Delarge (78. Kalitvincev) - Rabušic (90. Pimpara). Trenér: Šilhavý.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Švejdík, Costa - Vácha - Dočkal, Matějovský (78. Konaté), Hušbauer (65. Bednář), Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.