Česko - Finsko 5:6Čeští florbalisté prohráli na EFT s Finskem

Čeští florbalisté prohráli na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Schaffhausenu s Finskem 5:6 a připsali si druhou porážku po pátečním duelu se Švédskem (3:10). Poslední zápas čeká svěřence trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného v neděli od 14:00 proti domácímu Švýcarsku.

Do vedení se dostali v páté minutě Finové díky trefě Kapanena po rychlém brejku, ale Zozulák a Curney skóre otočili. Finové předvedli v 17. minutě bleskový obrat. Po gólu Hynynena Češi propadli na buly a už za tři sekundy překonal Baráka znovu Koski.

V druhém dějství zvýšili Finové na 5:2, ale už za 13 vteřin snížil Dóža a ve 49. minutě přiblížil Jendrišák český tým na kontakt. Dvoubrankový náskok vrátil soupeři v 53. minutě svou druhou trefou v utkání Manninen. Výsledek už jen zkorigoval 24 sekund před koncem Tokoš.

Euro Floorball Tour mužů v Schaffhausenu (Švýcarsko):
ČR - Finsko 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Zozulák (Křenek), 12. Curney, 34. Dóža (Tokoš), 49. Jendrišák (Curney), 60. Tokoš (Curney) - 5. Kapanen, 17. Hynynen (Junkkarinen), 17. Koski (Hulmi), 29. Aro (Kukkola), 34. Junkkarinen (Hynynen), 53. Manninen (Kapanen). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 428.