Slovácko - Slavia 3:0Slavia se trápila v koncovce a nakonec prohrála se Slováckem

38. Kerbr (penalta) 1 : 0
63. Došek 2 : 0
90. Volešák 3 : 0

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slavie prohráli v 15. kole první ligy na půdě Slovácka stejně jako před rokem 0:3 a po polovině soutěže klesli na sestupovou předposlední příčku. Branky vítězů vstřelili Kerbr z pokutového kopu a po změně stran Došek se střídajícím Volešákem. Slovácko se posunulo do horní poloviny tabulky na osmé místo.

Zklamaný slávistický obránce Milan Nitrianský.

Slavia v Uherském Hradišti potvrdila, že zažívá velké trápení v koncovce. Pražané ve třetím ligovém duelu za sebou vyšli gólově naprázdno a na branku v nejvyšší soutěži čekají už 315 minut.

Slavia přitom v prvním poločase působila aktivnějším dojmem, ovládla střed pole a několikrát nebezpečně zahrozila. Jenže v proměňování brankových šancí hosté selhávali a potvrdili, že jsou s deseti góly týmem s nejhorším útokem v lize.

Nejprve zahrozil Juhar, který ale místo přesné střely přepadl přes dva obránce soupeře. Ve dvacáté minutě se dvakrát chytil za hlavu Koreš, jako by sám nevěřil tomu, jaké šance se dají zahodit. Nejdříve po Proškově centru z pravé strany jeho hlavičku stačil Melichárek na poslední chvíli vyrazit a vzápětí brankář Slovácka špičkou kopačky vyrazil i přízemní střelu.

Snaha Slovácka o rychlé protiútoky po stranách zpočátku končila na nepřesných přihrávkách. Před přestávkou ale domácí tým přidal na tlaku a vyneslo mu to vedení. Ve 37. minutě po standardní situaci stáhl obránce Slavie Neves ve vápně Košúta a následný pokutový kop s přehledem proměnil přízemní střelou k levé tyči Kerbr. Nejlepší střelec Slovácka dal svůj sedmý gól v sezóně.

Trenér Slavie Koubek poslal do druhého poločasu Kisela místo Koreše. I když byli hosté dál fotbalově lepší, v koncovce působili bezradně. V 52. minutě se po ose Kisel, Prošek dostal do vyložené šance Juhar, jeho střelu ale stačil konečky prstů Melichárek vyrazit.

Slovácko spoléhalo na rychlé protiútoky a po jednom z nich přidalo v 62. minutě druhou branku. Kuncl poslal míč před branku a Došek hlavičkou načal svou druhou stovku ligových branek. I když měla Slavia dál mírnou převahu, Slovácko s přehledem vítězství uhájilo. Navíc už v nastavení ještě přidal střídající Volešák třetí gól.

15. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 38. Kerbr z pen., 62. Došek,, 90.+2 Volešák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Kotík. ŽK: Šimko, Šumulikoski, Došek - Lička, Neves, Petrák. Diváci: 4187.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Šimko (65. Reinberk) - Šumulikoski - Petr (89. Volešák), Valenta, Havlík (77. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Rakovan - Dostál (79. Škutka), Škoda, Petrák, Neves - Gecov, Lička - Prošek, Koreš (46. Kisel), Nitrianský (71. Zmrhal) - Juhar. Trenér: Koubek.