Chicago - Denver 117:89Veselý strávil na palubovce přes čtvrt hodiny, přesto prožil neúspěšnou premiéru v dresu Nuggets

Jediný český zástupce v elitní zámořské basketbalové soutěži si odbyl neúspěšný debut v novém dresu. Jan Veselý musel se spoluhráči překousnout porážku na palubovce Chicaga 89:117. Český basketbalista odehrál takřka 16 minut a do statistik si připsal 5 bodů a 5 doskoků.

Český basketbalista ve službách Denveru Jan Veselý (vpravo) fauluje Nazra Mohammeda z týmu Chicago Bulls v zápase NBA.

Basketbalista Jan Veselý má za sebou premiéru v barvách Denveru, kam byl ve čtvrtek vyměněn z Washingtonu. Jeho nový tým v pátečním utkání NBA prohrál na palubovce Chicaga 89:117. Jediný český hráč v zámořské soutěže strávil na hřišti ve světle modrém dresu Nuggets necelých 16 minut, zaznamenal pět bodů a pět doskoků.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Pro Denver to byla šestá porážka z posledních sedmi zápasů. Chicago vyhrálo pátý duel v řadě, což je jeho nejdelší úspěšná série v sezóně.

Veselý se dostal poprvé do hry na konci druhé čtvrtiny, když Denver prohrával již o 23 bodů. Vystřídal největší hvězdu týmu Kennetha Farieda a na palubovce se celkem činil. Stihl sedmkrát vystřelit na koš a měl čtyři trestné hody, z nichž proměnil jen jeden. Nasbíral také tři osobní chyby.

Nejlepším střelcem Denveru byl Randy Foye s 23 body. V dresu Chicaga zaznamenal D.J. Augustin 22 bodů a osm asistencí.

Lakers ukončili nelichotivou sérii

Třetí nejhorší tým soutěže Orlando porazilo New York 129:121 po druhém prodloužení, přičemž hostům nepomohlo ani 44 bodů Carmela Anthonyho, kterému se v rozhodujících pasážích zápasu už tolik nedařilo. Knicks podlehli Orlandu poprvé po osmi vzájemných duelech. „Každý zápas je teď důležitý. Tohle je nepříjemná prohra,“ uvedl kouč New Yorku Mike Woodson, jehož tým nabral další ztrátu na první osmičku ve Východní konferenci. Orlando táhl mladík Victor Oladipo, který si připsal 30 bodů, 14 asistencí a devět doskoků.

V duelu velkých rivalů zvítězili Los Angeles Lakers nad Bostonem 101:92 a ukončili sérii osmi domácích porážek, která byla nejdelší v historii klubu. Trochu vylepšit dojem z nepovedené sezony pomohli Lakers dvě nové posily Kent Bazemore a MarShon Brooks, kteří v Golden State nedostávali velkou příležitost. Brooks dal 14 bodů a Bazemore si 15 body vylepšil osobní maximum. Domácí soupeře jasně přehráli na konci utkání, poslední čtvrtinu vyhráli 38:18.

Cleveland přišel porážkou v Torontu 91:98 o sérii šesti vítězství, jeho nejdelší za téměř čtyři roky. Černou šňůru se nedaří přerušit Philadelphii, která podlehla Dallasu 112:124 a prohrála podesáté za sebou. Doma neuspěla devětkrát v řadě.

Výsledky NBA:
Chicago - Denver 117:89 (za hosty Veselý 5 bodů a 5 doskoků)
Charlotte - New Orleans 90:87
Detroit - Atlanta 115:107
LA Lakers - Boston 101:92
Memphis - LA Clippers 102:96
Orlando - New York 129:121 po druhém prodl.
2.Portland55371867,3
3.Minnesota54262848,1