Kladno - Karlovy Vary 4:5 PPKladno v generálce na baráž prohrálo

60. Buc 3 : 4
60. Rudovský 4 : 4
64. Zucker 4 : 5

Kladno

Hokejisté Kladna v generálce na středeční start baráže o extraligu neuspěli. V závěrečném 6. kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě doma prohráli s Karlovými Vary 4:5 v prodloužení, když Rytíři sáhli při své přesilovce k power play a do prázdné branky se trefil David Zucker. Rytíři se ve středu představí v Mladé Boleslavi a Chomutov hostí Olomouc.

Domácí se nejdříve ubránili v oslabení a v sedmé minutě dostal Rytíře do vedení Eberle, který z mezikruží prostřelil Řehoře. Hned za 34 vteřin bylo vyrovnáno, když Cikánka zblízka překonal Koblasa. Domácí pak nevyužili dvě přesilovky, největší šanci měl Zagrapan. Pak měli dvakrát početní výhodu hosté a stav otočil Kytnár.

Do druhé části nasadila Energie další juniory ve čtvrté formaci a hned měl možnost Beránek. Za domácí měl šanci Rudovský, v přesilovce stříleli Procházka a Růžička. Vyrovnat mohl v polovině utkání i Patera, ale zblízka nepřekonal Řehoře. Toho následně nahradil Honzík a držel čistý štít. Zvýšit svůj náskok mohli hosté, ale nevyužili přesilovku ani další příležitosti.

Další možnost Energie měl v 46. minutě Flek, pak Kladno odolalo při trestu Šilhavého a Cikánka pak nepřekonal ani osamocený Zadražil. V 50. minutě tak vyrovnali Rytíři, když po Bílkově akce zakončil do prázdné branky Lukáč. Za 72 vteřin otočil stav Rudovský.

Hosté ale dokázali odpovědět. Nejdříve vyrovnal Zucker a v čase 59:02 získal Energii vedení Buc. Prodloužení ale dokázal vynutit 35 sekund před koncem opět Rudovský.

V nastavení šel pykat Dresler a Kladno si otestovalo hru bez brankáře a výhodu pěti proti třem. Šance ale domácí nevyužili a do jejich prázdné branky se trefil Zucker.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:5 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky: 7. Eberle (Patera), 50. Lukáč (Bílek, Strnad), 51. Rudovský (Patera), 60. Rudovský - 8. Koblasa (R. Hruška, Flek), 17. Kytnár (T. Dvořák, Vachovec), 56. Zucker (Balán, Šmach), 60. Buc (Zucker, Kvapil), 64. Zucker (Kubka). Rozhodčí: Horák, Pavlovič - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1168.
Kladno: Cikánek - David Růžička, T. Kaberle, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Černošek, Majeský - Tenkrát, Kuchler, Zagrapan - Strnad, Lukáč, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Dalecký, Machač, Havlíček - od 35. navíc Šilhavý. Trenéři: Čelanský, Zajíc a Neliba.
Karlovy Vary: Řehoř (31. Honzík) - Kubka, Šmach, Dresler, T. Dvořák, Rýgl, Kvapil - Zucker, Balán, Buc - Koblasa, R. Hruška, Flek - V. Tomeček, Vachovec, Kytnár - od 21. navíc Csamangó, Zadražil, Beránek. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.