Atlanta - Miami 98:85Dallas s Atlantou si výhrami zajistily play off NBA

New York

Basketbalisté Dallasu a Atlanty si zajistili účast v play off NBA. Atlanta zkompletovala osmičku postupujících ve Východní konferenci vítězstvím 98:85 nad obhájcem titulu Miami, na které mohou narazit v úvodním kole vyřazovací části. Dallas v sobotu zdolal ve svém předposledním utkání základní části 101:98 Phoenix, který bojuje o poslední postupové místo v Západní konferenci. Za osmým Memphisem zaostávají Suns jen o půl zápasu, odehráli však o jedno utkání více.

Atlantský basketbalista Williams (3) je bráněn Chalmersem (15).

Atlanta prošla do play off posedmé za sebou, což je nejdelší šňůra mezi týmy ve Východní konferenci. O šanci na postup připravila deváté New York Knicks. Miami nepomohlo 27 bodů LeBrona Jamese ani návrat Dwyanea Wadea po devítizápasové absenci a porážkou si zkomplikovalo cestu za prvenstvím v konferenci. Dva zápasy před koncem mají šampióny uplynulých dvou ročníků stejnou bilanci jako Indiana.

Basketbalisty Dallasu dovedli k postupové výhře hlavně Monta Ellis, který si 37 body vyrovnal střelecké maximum v této sezóně, a Dirk Nowitzki. Německý hráč nastřílel 23 bodů, z toho 21 ve druhém poločase. „Vyhráli jsme, protože v Dirkovi máme jednoho z nejlepších hráčů planety. A Monta Ellis se vytáhl v klíčovém momentu sezony," liboval si kouč Rick Carlisle. Dallas se objeví v play off poté, co v něm loni poprvé po 12 letech chyběl.

Jan Veselý zaznamenal šest doskoků při vítězství Denveru nad Utahem 101:94. Hlavní hvězdou zápasu byl jeho spoluhráč Kenneth Faried, jenž si připsal 24 bodů a 21 doskoků. Veselý odehrál necelých 17 minut, během kterých nasbíral i pět osobních chyb.

Los Angeles Clippers vyrovnali 56. výhrou v sezoně klubový rekord. V sobotu zdolali Sacramento 117:101, velký podíl na tom měl Blake Griffin, autor 27 bodů.