Fourcrossař Slavík je podruhé mistrem světa, Měchura opět druhý

Biker Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Stříbro v rakouském Leogangu získal Michael Měchura, který obsadil druhé místo na světovém šampionátu třetí rok po sobě.

Tomáš Slavík (uprostřed v bílém) oslavuje zisk titulu mistra světa ve fourcrossu.

Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz. Dva dny po 27. narozeninách brněnský jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. V této sezóně Slavík vyhrál dva ze tří závodů světové série 4X Pro Tour a je v čele průběžného pořadí.

V Leogangu opanoval už páteční kvalifikaci o čtyři desetiny před jednadvacetiletým Měchurou a dnes si oba vedli nejlépe i ve finále. Na stupních vítězů je doplnil Švýcar Simon Waldburger.

Na šampionátu stejně jako loni chyběl Michal Prokop. Trojnásobného mistra světa ve fourcrossu nepustily na start potíže s ploténkou.

Mistrovství světa ve fourcrossu - Leogang (Rakousko)