Kreuziger po časovce ve Švýcarsku vypadl z elitní desítky

Německý favorit Tony Martin vyhrál na cyklistickém závodu Kolem Švýcarska i druhou časovku a upevnil si průběžné vedení. Roman Kreuziger na trase dlouhé 24,5 kilometru strávil o minutu a 36 sekund více času, obsadil 19. místo a propadl se v celkové klasifikaci z osmé na třináctou příčku.

Roman Kreuziger v závodě Kolem Švýcarska.

Martin jako trojnásobný mistr světa v této cyklistické disciplíně zvítězil ve Worbu o 22 sekund před Nizozemcem Tomem Dumoulinem a svůj náskok na něj před závěrečnými dvěma horskými etapami zvýšil na 28 sekund. Na třetí místo celkového pořadí se posunul díky třetímu času Portugalec Rui Costa. Čtyřnásobný časovkářský šampion Fabian Cancellara ze Švýcarska ztratil na čtvrtém místě na Martina 41 sekund.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 7. etapa (časovka na 24,5 km):
1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step)31:37