Chomutov - Slavia 3:2 PPSlavia opouští extraligu, mezi elitou ji střídá Chomutov

12. Štich 0 : 1
17. Hovorka 1 : 1
41. Hovorka 2 : 1
50. Pletka 2 : 2
64. Rýgl 3 : 2

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili v 11. kole baráže o extraligu pražskou Slavii 3:2 v prodloužení a po roce se vracejí do nejvyšší soutěže. Slavia naopak opouští elitu po dlouhých 21 letech, během nichž získala dvakrát mistrovský titul. O vítězství Pirátů rozhodl v čase 63:01 Martin Rýgl, v základní hrací době se dvěma góly blýskl jeho slovenský spoluhráč Marek Hovorka.

Chomutov se raduje z postupu do extraligy.

Slavia ztrácí kolo před koncem soutěže tři body na druhou Olomouc, ale vzhledem k horší vzájemné bilanci už ji nemůže předstihnout.

Jako první se na severu Čech dostal do slibné pozice slávista Vas, ale brankář Miroslav Kopřiva jeho pokus kryl. Na druhé straně chyběla přesnější muška Ondřeji Kašemu a Růžičkovi, pak musel Furch zasahovat při šanci Gajovského. Na druhé straně se dostala do brejku Slavia, ale na přihrávku Stránského Pletka nedosáhl. Chomutovského gólmana pak otestoval Bednář.

Po polovině úvodní části se hostům naskytla po vyloučeních Šagáta a Rýgla na 41 sekund přesilovka pěti proti třem a pět vteřin před jejím koncem otevřel skóre ránou od modré čáry Bednář. V 15. minutě byl blízko vyrovnání Hřebejk, ale gólu se Piráti dočkali až o dvě minuty později, kdy zakončil kombinaci Hřebejka a Rýgla do odkryté branky Hovorka. Kopřivu ještě před pauzou prověřil Holec.

Rýgl poslal Chomutov do extraligy

V druhé části nejdříve po přečíslení Slavie střílel Vlasák. Piráti se pak ubránili při Račukově trestu a navíc Furch musel zasahovat po pokusu Ondřeje Kašeho. Slávisté odolali při Pletkově i Knotkově trestu, velké šance druhá část nenabídla. Až v jejím závěru Furch pokryl po ráně Rutty Hovorkovu dorážku.

Po 34 vteřinách třetí třetiny otočil při Vasově pobytu na trestné lavici stav Hovorka, který se trefil přesně z levého kruhu a přiblížil Severočechy k extralize. Slavia se ale ještě vzepřela, po vyloučeních Rutty a Květoně se jí naskytla na 75 vteřin výhoda pěti proti třem a v 51. minutě smazala ztrátu. Bednář zpoza branky přihrál Pletkovi, který střelou k tyči nedal Kopřivovi šanci. Prodloužení pak neodvrátila početní výhoda Pirátů při Novákově trestu.

Slavia mohla ziskem dodatečného bodu odložit rozuzlení celé baráže do posledního kola, ale po třech minutách hry jejich naděje ukončil najíždějící Rýgl. Jeho trefa po přihrávce Ondřeje Kašeho zároveň rozhodla o udržení Olomouce.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hovorka (Rýgl, Hřebejk), 41. Hovorka (Hřebejk), 64. Rýgl (O. Kaše, Hovorka) - 12. Štich (Bednář, Vlasák), 50. Pletka (Vlasák, Bednář). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Jelínek, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5250.
Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, V. Růžička ml., O. Kaše - McGregor, Dušek, L. Květoň - Račuk, Chlouba, Šagát. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.
Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, J. Novák, Šenkeřík, Kolařík, Knot - Bednář, Vas, Sklenář - Holec, Vlasák, J. Doležal - Stránský, Pletka, Kolář - Babka, Andres, Poletín. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.