Rakousko - Francie 0:2Francouzi zdolali Rakousko a získali na MS první body

47. Fleury 0 : 1
60. Meunier 0 : 2

Hokejisté Francie zdolali v základní skupině A v Praze Rakousko 2:0 a připsali si ve třetím vystoupení na mistrovství světa první body. V 47. minutě rozhodl v přesilové hře Damien Fleury, v závěru potvrdil výhru do prázdné branky Laurent Meunier. Rakušané nenašli recept na zkušeného gólmana Cristobala Hueta, jemuž pomohla dvakrát i tyč. Francie v dalším utkání narazí ve čtvrtek v 16:15 na české hokejisty.

Francouzský hokejista Yorick Treille (níže) v souboji s Rakušanem Mariem Altmannem během utkání MS v Praze.

Úvodní dějství opatrně hraného zápasu moc šancí nenabídlo. Rakušané se po vyloučení Desrosierse rychle připravili o početní výhodu hned po 16 vteřinách po faulu Petera. Skóre se neměnilo ani po vyloučení Mühlsteina na konci první třetiny a po nevyužité přesilovce Francouzů málem otevřel skóre nováček elitní kategorii. Ve 24. minutě skončila na boční síti Fischerova tečovaná střela.

Francouzům nevyšla ani početní výhoda při pobytu Michaela Raffla na trestné lavici a pak měli zase příležitosti Rakušané. Nejdříve nepřekonal Hueta Lebler a ve 30. minutě Komarek trefil skrytou střelou od pravého mantinelu levou tyč. Na druhé straně zahrozil Lamperier, Huet zase musel řešit nebezpečné situace po zakončení Michaela Raffla a Rottera.

Oba brankáři měli stále více práce. Největší šanci měl ve 44. minutě při francouzské přesilovce Sacha Treille, ale bývalý hráč Kladna a Sparty Starkbauma mezi betony neprostřelil. Za tři minuty při další přesilovce při trestu Michaela Raffla už nestihl rakouský brankář lapačkou vytěsnit ránu Stéphanea da Costy z levého kruhu tečovanou Fleuryem.

Rakušané z tlaku vyrovnání nevytěžili. Huetovi v 52. minutě pomohla pravá tyč po Altmannově pokusu tečovaném Michaelem Rafflem. Francouzi odolali i při Rousselově trestu. V závěru sáhli Rakušané k power play, ale jejich risk potrestal druhým gólem do prázdné branky 58 vteřin před vypršením základní hrací doby Meunier.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Praha):
Rakousko - Francie 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 47. Fleury (S. da Costa, Auvitu), 60. Meunier (Y. Treille, Hecquefeuille). Rozhodčí: Šindler (ČR), Wehrli (Švýc.) - Pihlblad (Švéd.), McIntyre (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5857.
Rakousko: Starkbaum - Pallestrang, Heinrich, Altmann, Mühlstein, Iberer, Schumnig, Peter - Lebler, M. Raffl, Herburger - T. Raffl, Komarek, Latusa - Rotter, Hundertpfund, Geier - Petrik, Fischer, Cijan. Trenér: Daniel Ratushny.
Francie: Huet - Auvitu, Manavian, Besch, Hecquefeuille, Chakiachvili, Janil, Diedue Fauvel - A. Roussel, S. da Costa, Fleury - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Bertrand, Raux, S. Treille - T. da Costa, Lamperier, Guttig - Claireaux. Trenér: Dave Henderson.