Vojvodina - Plzeň 0:2Plzeňský postup do Evropské ligy stvrdil vlastenec

19. Djurič (vlastní) 0 : 1
60. Ďuriš 0 : 2

Novi Sad

Fotbalisté Plzně nepřipustili žádné drama, v odvetě play off Evropské ligy na půdě Vojvodiny Novi Sad si s přehledem pohlídali postup do hlavní fáze. Klid jim dodal vlastní gól Djuriče z 19. minuty, vzhledem k domácí výhře 3:0 bylo v tuto chvíli prakticky rozhodnuto. Západočeši nakonec zvítězili 2:0, ve druhém poločase se trefil Michal Ďuriš.

Obránce Vojvodiny Novi Sad Igor Djurič překonává vlastního brankáře Srdana Žakulu.

Viktoria je pod novým koučem Karlem Krejčím stoprocentní, triumfovala i ve třetím utkání, navíc ani jednou neinkasovala. Skupinovou fázi evropských pohárů si zahraje počtvrté za posledních pět let (dvakrát prošla Ligou mistrů, nyní si podruhé vyzkouší Evropskou ligu).

Jedinou šancí Vojvodiny, jak Plzni zkomplikovat život, byl rychlý gól. Proto se domácí podle očekávání od první vteřiny pustili do ofenzivy, ve 3. minutě pálil nebezpečně Ivanič, jenž se dostal za plzeňskou obranu.

Domácí záložník byl při chuti, brzy vyprodukoval další pokus, v 18. minutě jeho třetí ránu zastavila tyč. Krátce na to však udeřili Západočeši: z levé strany odcentroval kapitán David Limberský, gólman Žakula chtěl vyboxovat míč před sebe, trefil však přibíhajícího obránce Djuriče, od kterého putoval balón do sítě.

V tento moment bylo rozhodnuto, zápas se pouze dohrával. Srbové by totiž za této konstelace museli vstřelit pět gólů, což bylo vysoce nereálné. To se také potvrdilo, naopak po hodině inkasovali podruhé, když se po přihrávce Kopice prosadil útočník Michal Ďuriš.

Odvetný zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:
Vojvodina Novi Sad - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 19. vlastní Djurič, 60. Ďuriš. Rozhodčí: Kukulakis - Grevenis, Kurompyliová (všichni Řec.). ŽK: Djurič, Pekarič - Vůch, Limberský. První zápas: 0:3, postoupila Plzeň.
Vojvodina: Žakula - Vasilič, Djurič, Pekarič, Nastič (66. Radovič) - Paločevič, Maksimovič, Sekulič, Babič (64. Zočevič) - Ivanič (80. Stamenič) - Ožegovič. Trenér: Zagorčič.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník (54. Baránek), Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (73. Vůch), Kolář (81. Mahmutovič), Kopic - Ďuriš. Trenér: Krejčí.