Příbram - Sparta 0:4Sparta si bere zpátky první příčku, základ její kanonádě u Litavky položil skvělý Bičík

55. Lafata 0 : 1
66. Fatai 0 : 2
77. Fatai 0 : 3
89. Konaté 0 : 4

Pouze na necelý den přepustili vedení v tabulce konkurenční Plzni. Fotbalisté pražské Sparty potvrdili v dohrávce 10. ligového kola roli favorita a zvítězili v Příbrami 4:0. V prvním poločase je podržel skvělý brankář Bičík, po přestávce se o tři body svými trefami postarali kapitán Lafata, dvakrát Fatai a Konaté. Příbram doma nedala Spartě gól již dlouhých 562 minut, naopak od Lafaty dostala v posledních osmi vzájemných duelech osm branek.

David Lafata (vlevo) a Kehinde Fatai oslavují první gól proti Příbrami.

Letenským bylo jasné, že jen výhra je vrátí na první příčku tabulky. Začali aktivně, Dočkal hned na začátku oslovil centrem Lafatu, který dal v posledních sedmi zápasech s Příbramí sedm gólů. Kapitán hlavičkoval jen do gólmana, sám Dočkal pak po Krejčího přiťuknutí z nadějné pozice branku vysoko přestřelil.

Sparta měla převahu, do šancí se ovšem dostávala ztěžka. Naopak Středočeši mohli udeřit hned z první příležitosti. Příbramský hlavičkář Hnaníček se po rohu náramně zavěsil do vzduchu, a když už jeho spoluhráči zvedali ruce nad hlavu, Bičík efektním skokem míč směřující do sítě parádně vyrazil. Sudí Královec pak odpustil favoritovi penaltu za Brabcovu ruku. Příbram byla přímočařejší a v 35. minutě exsparťan Bednář běžel sám na brankáře - skvělý Bičík ovšem jeho tutovku znovu lapil. Spolu s šancí Štípka chytil tři góly!

Až tři minuty před přestávkou si vyloženou šanci vytvořila také Sparta, jenže Lafata po ideálním Dočkalově centru prázdnou branku hlavou netrefil a ještě nebezpečně dopadl na tyč.

Po přestávce přišla kanonáda

Druhý poločas favorit uchopil za správný konec. Začala lépe kombinovat, domácí často hasili nebezpečí jen fauly. V 55. minutě Matějovský lišáckým lobem za obranu uvolnil Fataie, jeho střelu sice Hruška ještě vyrazil, dobíhající Lafata, specialista na Příbram, ovšem míč v klidu dorazil do sítě.

Na autora gólu si pak jako mstitel počíhal Dosoudil a nesmyslným faulem jen za žlutou kartu ho zezadu skosil. Fotbalový bůh ho ovšem potrestal. Po rohovém kopu právě Dosoudil v nouzi odvrátil míč jen ke Costovi, který v rámci africké spolupráce připravil lahůdku Fataiovi a nigérijský útočník vstřelil svůj čtvrtý gól ze tří posledních soutěžních zápasů.

To už bylo na nejhorší ligovou obranu moc. Zraněný Lafata raději střídal, ale zastoupili ho jiní. Po akci Konatého s Marečkem se znovu trefil Fatai, takže stejně jako v minulém kole dal dva góly.

Frýdek a Costa si nechali dát čtvrté žluté karty. Vynechají tak sice derby s Bohemkou, budou však k dispozici na šlágr podzimu s Plzní...

V závěru ještě Spartě vyšel jeden brejk, Hušbauer vysunul Konatého a další Afričan bombou pod břevno uzavřel skóre.

Fotbalová Synot liga - 10. kolo:
1. FK Příbram - Sparta Praha 0:4 (0:0)
Branka: 65. a 77. Fatai, 55. Lafata, 89. Konaté. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Moláček. ŽK: Rezek, Hnaníček, Dosoudil, Krameš - Frýdek, Costa.
Příbram: Hruška - Sus, Zápotočný, Dosoudil, Divíšek - Hnaníček, Krameš (83. Januška) - Pilík, Rezek (59. Barák), Štípek - Bednář. Trenér Tobiáš.
Sparta: Bičík - Mareček, J. Brabec, Costa, Frýdek - Matějovský, Jiráček - Fatai, Dočkal (83. Hušbauer), L. Krejčí (84. Litsingi) - Lafata (69. Konaté). Trenér Ščasný.