Brno - Karlovy Vary 3:4 SNHokejisté Brna nestačili na Vary, prohráli doma počtvrté v řadě

Brno

Hokejisté Komety Brno prohráli ve 29. kole Tipsport extraligy s Karlovými Vary 3:4 po samostatných nájezdech a připsali si už čtvrtou prohru v řadě na domácím ledě. Brňané přitom do poloviny zápasu vedli 2:0, náskok ale neudrželi. Energie venku vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů a celkově si připsala třetí triumf v řadě. Rozhodující nájezd proměnil Tomáš Rachůnek.

Hráči Varů se radují z gólu.

Trenér Komety Hadamczik se pokusil změnami ve složení útočných formací zvýšit střeleckou produktivitu svých svěřenců, kteří v posledních pěti zápasech vždy vstřelili pouze jednu branku. Snaze Brňanů o útočný hokej ale často chyběla kombinační přesnost.

K získání jednobrankového náskoku pomohla Kometě až první přesilovka. Kováčikova střela od modré čáry se v 9. minutě odrazila od soupeřova obránce přímo ke Káňovi, jenž pohotově překonal brankáře Závorku.

Hned v úvodu druhé části obránce Kuboš přesnou přihrávkou našel ve středním pásmu volného Hrušku, jenž po sólovém úniku blafákem překonal Závorku. Brňané po získání dvoubrankového náskoku dostali soupeře pod tlak, náskok se jim zvýšit nepodařilo.

Bartek dokonal obrat, Kaberle zařídil prodloužení

Naopak hosté z protiútoku ve 31. minutě snížili. Koblasovu střelu vyrazili Čiliak pouze před Gorčíka, jehož dorážku už brněnský brankář nezachytil. O minutu později obránce Kováčik jen trefil tyčku. Hokejisté Energie převzali v závěru druhé třetiny iniciativu a po průniku bývalého brněnského útočníka Jakuba Svobody vstřelil vyrovnávací branku Rachůnek.

Ve třetí třetině sice měla Komety výraznou převahu, ovšem v 55. minutě Bartek přiblížil třetím gólem Karlovy Vary k vítěznému obratu. Vzápětí však v útočném pásmu fauloval Marosz a domácí v přesilovce za necelou minutu zásluhou Kaberleho vyrovnali.

Duel se tak musel prodlužovat a o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Kouč Hadamczik poslal do branky místo Čiliaka Vejmelku, jehož ale překonali Rachůnek a Bartek. Domácí Němec a Hruška naopak Závorku nepřelstili.

29. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. náj. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. J. Káňa II (Kováčik, V. Němec), 21. J. Hruška (Kuboš, T. Kaberle), 56. T. Kaberle (Kováčik, V. Němec) - 31. Gorčík (Koblasa, Osmík), 36. T. Rachůnek (J. Svoboda, Marosz), 55. Bartek (T. Rachůnek, Kůs), rozhodující nájezd T. Rachůnek. Rozhodčí: Hribik, Polák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:4, navíc Marosz (K. Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7568.
Brno: Čiliak (na sam. náj. Vejmelka) - Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kováčik, Štindl - Vondráček, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Burian - Dostálek, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Karlovy Vary: Závorka - Dvořák, Bičánek, Redlihs, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, Rohan - J. Svoboda, Bulík, Vachovec - Koblasa, Osmík, Gorčík. Trenéři: Oremus a Mlejnek.