Vedoucí Slavia bez problémů porazila poslední Vsetín

Hokejisté pražské Slavie začali závěrečnou čtvrtinu základní části snadnou výhrou. V Sazka Areně splnili roli favorita a porazili v souboji prvního celku s posledním Vsetín 3:1. Průměrný hokej sledovalo pouze 2805 diváků, což je druhá nejslabší návštěva v multifunkční libeňské hale na zápase Slavie, která tam nastupuje od jara 2004.

Tomáš Divíšek ze Slavie bojuje o puk s jedním ze vsetínských hokejistů.

Slávisté i bez nemocného obránce Kadlece na cestě za povinnou výhrou nezaváhali, měli navrch bruslařsky i kombinačně a do poloviny zápasu si vypracovali uklidňující tříbrankový náskok. Klíčové pro domácí byly dvě gólové přihrávky z hole Bednáře, který v první třetině nejprve vybídl ke skórování v přesilovce Žižku a o dvě minuty později jeho pas zužitkoval Tomica.

Domácí úspěšně forčekovali, čímž ničili vsetínskou útočnou snahu v zárodku a Franěk dlouho nemusel předvést vážnější zásah. Naopak finský brankář hostů Hovi měl plné ruce práce, ale pochytal řadu šancí a potřetí kapituloval teprve po slávistickém přesilovkovém kolotoči, zakončeném Divíškovou dorážkou.

Na gólovou kanonádu lídra soutěže ale nedošlo, naopak Vsetín snížil v početní výhodě, když Kučného ránu tečoval Demel. Zdramatizovat utkání mohl kapitán hostů Stantien, ale zblízka trefil jen tyčku. Slavia v posledním dějství už jen pohlídala stav 3:1.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Góly z první třetiny uklidnily mužstvo, které je dost zkušené, aby dokázalo kontrolovat průběh střetnutí."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Nehráli jsme úplně zle, ale trápila nás útočná fáze a musím uznat, že slávisté přece jen byli lepší."

Slavia Praha - Vsetínská hokejová 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Žižka (Bednář, Beránek), 16. Tomica (Bednář, Graňák), 31. Divíšek (Sobotka, J. Novák) - 34. Demel (Kučný). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 2805.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Graňák, Kolařík, Pojkar, Žabka, Drtina, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Dlouhý - Kopecký, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vsetín: Hovi - Kučný, Ponomarev, Horák, R. Bauer, Bolf, Spitzer, Nedbálek - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Květoň - Rob, Zdráhal, Dubec - Duba, Janeček, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.