Liberec uhájil domácí led i v duelu se Slavií

LIBEREC

Hokejisté Liberce uhájili své sídlo i po nájezdu pražské Slavie. Extraligového lídra v neděli porazili 1:0, když jediný gól duelu vsítil ve 40. minutě Stanislav Procházka a bodově se na něj dotáhli. Pro Liberec to byl čtyřiadvacátý zápas v Tipsport aréně, kterou obývá od této sezóny, a ani tentokrát doma neprohrál.

Domácí začali s chutí a hlavně při početních výhodách si vytvářeli tlak, ale všechny jejich šance dlouho likvidoval spolehlivě chytající Franěk. Jeho protějšek v liberecké brance ve 13. min. zneškodnil Hruškovu tutovku.

Ve 32. min. liberecký Čermák přestřelil odkrytou branku a o chvíli později neuspěl při zakončení ani Klimenta. Trpělivost Liberce ale nakonec slavila úspěch. Žabkův faul potrestal 47 s před druhou přestávkou St. Procházka, který po Krstevově střele a Ratajově jemné přihrávce protlačil puk do sítě.

Ve třetím dějství Hnilička zázračně zmařil dvě příležitosti Beránka. Slavia se připravila o možnost hrát power play minutu a půl před sirénou kvůli Vlasákově vyloučení, který pak vyfasoval i desítku.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Zápas měl všechny aspekty, které budou rozhodovat v play-off. Nezalekli jsme se tvrdosti a nasazením jsme vydřeli výhru."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Od začátku to byl hokej ostrý jako břitva. I přes prohru jsme předvedli vynikající výkon, domácí byli šťastnější."

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 40. S. Procházka (Rataj, Krstev). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13, navíc Vlasák (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Holub, Jiří Hanzlík, Derner, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Rozsíval - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek - od 13. navíc Pajič. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Prorok - Vondrka, Sobotka, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.