Real Madrid - Manchester City 1:0Realu pomohl vlastní gól, po dvou letech dojde ve finále LM k repríze madridského derby

20. Fernando (vlastní) 1 : 0

Po dvou letech dojde ve finále Ligy mistrů k repríze madridského derby. V sobotu 28. května se utká v Miláně Atlético s Realem, který ve druhém semifinále vyřadil Manchester City. Hodně šťastně, protože o jeho výhře rozhodla střela, kterou na Hartovu bránu poslal Bale a brazilský legionář Fernando ji tečoval za záda vlastního gólmana. Citizens se marně snažili o vyrovnání, trefili sice Fernandem tyč, ale na historický úspěch nedosáhli.

Útočné hvězdy Realu Madrid Gareth Bale (vlevo) a Cristiano Ronaldo se radují z gólu proti Manchesteru City.

Dvě rány během jedenácti minut, to bylo na Citizens příliš. Zvláště na Santiago Bernabéu!

Nejdřív Kompany, pak vlastenec

Už po devíti minutách totiž odkulhal kapitán a dirigent obrany Manchesteru Kompany, jehož znovu zradilo lýtko. Recidiva.

Věčný problém, který ho pronásleduje. Stejný příběh, jako v osmifinálové odvetě s kyjevským Dynamem, kdy musel střídat už po sedmi minutách. Obdobný, jako v prosincovém ligovém duelu se Sunderlandem, kdy ho rovněž zradilo lýtko. Vždy chyběl dlouhé týdny a Citizens na jeho absenci dopláceli. Zatímco s Kompanym na hřišti inkasovali v průměru půl gólu na zápas, bez něho vyletěl průměr na 1,4 obdržené branky.

I v semifinálové odvetě se ukázalo, co pro Pellegriniho tým znamená.

Odešel a po jedenácti minutách dal Bale za přispění teče Fernanda gól, který posouval do milánského finále Real. Štastně, neboť domácí byli sice zpočátku aktivnější a i k ohrožení Hartovy brány se dostávali, jenže další šance si nepřipravili. Ronaldo, který se na rozdíl od prvního utkání tentokrát v sestavě objevil, střílel jen jednou a ještě hodně nepřesně, stejně na tom byli jeho spoluhráči.

I to pomohlo Ostrovanům, aby postupně přebírali iniciativu a zkoušeli vyrovnat. Fernando měl ke srovnání skóre chvíli před přestávkou hodně blízko, ale bombou z patnácti metrů orazítkoval jen tyč.

Ze Zidaneho domluvy se zrodilo jen břevno

Pochopitelně že o půli trenér Zidane k hráčům důrazně promlouval, jasně že po změně stran výkon Bílého baletu narostl. Domácí zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci, hráli přímočařeji a s větším nasazením i důrazem.

Modrič ovšem obrovskou příležitost zvýšit vedení odmítl, nevýrazný Ronaldo se pouze zastřeloval, a když už konečně trefil bránu, Hart si s jeho pokusem poradil, Bale po hodině hry hlavičkoval do břevna.

Citizens se sice v závěru pokusili vzepřít osudu, ale až na pokus Agüera mířící těsně nad břevno Navase vážněji neohrozili, takže se historického úspěchu nedočkali. Poslední květnovou sobotu tudíž dojde na milánském San Siru po dvou letech ve finále Ligy mistrů k repríze madridského derby mezi Atlétikem a Realem.

Odvetné semifinále Ligy mistrů
Real Madrid - Manchester City 1:0 (1:0)
Branka: 20. vlastní Fernando. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan - Jug, Vinčič (všichni Slovinsko). ŽK: Vázquez - De Bruyne, Fernando, Otamendi. První zápas: 0:0, postupuje Real.
Real: K. Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič (88. Kovačič), Kroos, Isco (66. Rodríguez) - Jesé (55. Vázquez), Ronaldo, Bale. Trenér: Zidane.
Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (10. Mangala), Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - J. Navas (69. Iheanacho), Touré (62. Sterling), De Bruyne - Agüero. Trenér: Pellegrini.