Milwaukee se po čtyřech prohrách dočkalo výhry, pomohl i Welsch

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee se po čtyřech porážkách dočkali v NBA vítězství a Jiří Welsch k tomu po absencích ve třech předchozích zápasech napomohl čtyřmi body a třemi doskoky za 22 minut hry. Bucks v sobotu porazili jeden z nejslabších týmů Východní konference Atlantu 99:89 a získali důležité body v boji o osmé postupové místo do-play off. Nahrála jim i prohra devátého Chicaga od sedmé Philadelphie 102:108.

Welschův tým vyhrál na cizí palubovce poprvé po sedmi porážkách, musel ale dotahovat čtrnáctibodové manko z druhé čtvrtiny. "Na prohry se moc těžko zvyká. Nutně jsme potřebovali vyhrát a zastavit krvácení," řekl Michael Redd, který byl s 21 body nejlepším střelcem hostů.

Ještě větší ztrátu museli zlikvidovat hráči Dallasu, kteří s Torontem prohrávali v třetí části dokonce o 24 bodů. Přesto nakonec nejlepší tým Západní konference slavil vítězství 115:113, byť až v prodloužení. Mavericks tím vylepšili klubový rekord o čtrnáctý domácí triumf za sebou.

Vítězný koš dal sekundu před koncem Němec Dirk Nowitzki, autor 32 bodů, navíc zblokoval závěrečný tříbodový pokus Morrise Petersona. "Byli jsme úplně dole, ale se střelci, které máme v mužstvu, je možné všechno," řekl Nowitzki, nejlepší evropský hráč uplynulého roku.

Arenas nastřílel za tři čtvrtiny 46 bodů

Philadelphii dotáhl k třetímu vítězství za sebou Allen Iverson, který dal 38 bodů, střelcem dne byl ale washingtonský Gilbert Arenas. New Yorku nasázel 46 bodů včetně sedmi trojek a byl strůjcem vítězství 110:89, a to vůbec nezasáhl do hry v závěrečné čtvrtině. "Myslel jsem, že mě tam trenér ještě pošle, ale neudělal to," konstatoval bez zášti rozehrávač, který o jediný bod zaostal za svým osobním rekordem.

Střelecky se činily i celky Phoenixu a Charlotte. V jejich duelu padlo 257 bodů, což je maximum sezony v zápase bez prodloužení, a Suns jako nejčastěji skórující mužstvo ligy vyhráli 136:121. Phoenix překonal stobodovou hranici už posedmnácté za sebou, o šesté vítězství v sérii se nejvíc přičinil Shawn Marion s jedinečnou bilancí 31 bodů a 24 doskoků.

2. Utah55262947,3
3. Minnesota54233142,6