Phoenix vyhrál v NBA desátý zápas za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Phoenixu prodloužili v zámořské NBA svou vítěznou sérii na deset utkání. Na hřišti Dallasu, který držel 16 zápasů domácí neporazitelnost, sice v poločase prohrávali o 11 bodů, po přestávce ale manko smazali a zvítězili 115:107. V hostujícím týmu zářil Boris Diaw, který si podruhé v kariéře připsal ceněný triple-double za 24 bodů, deset doskoků a deset asistencí.

Navíc Diaw zahrál výborně v obraně a v poslední čtvrtině zcela eliminoval sílu Dirka Nowitzkého, který ve čtvrté části hry dal jen tři body. "Mojí největší zbraní je momentálně obrana. Vždycky hraju na kluky, kteří jsou větší a silnější než já, takže musím využívat svou rychlost," řekl Diaw po zápase.

Skvělý individuální výkon LeBrona Jamese pomohl Clevelandu k vítězství 91:72 nad Chicagem. Jednadvacetiletý hráč zazářil především ve druhém poločase, kdy nastřílel 27 ze svých 37 bodů. Navíc získal devět doskočených míčů a připsal si sedm asistencí.

"LeBron nás dokázal obcházet, my jsme při jeho bránění neodvedli dobrou práci," řekl rozehrávač Chicaga Kirk Hinrich. "Proti nám předvádí skvělé výkony celou sezónu," dodal. Cleveland v tomto ročníku NBA dokázal porazit Bulls ve všech čtyřech vzájemných zápasech.

Philadelphii nezachránil ani Iverson

Basketbalisté Washingtonu, kteří bojují o postup do play-off, porazili Sacramento 117:107 a ukončili sérii tří porážek. Pro trenéra Eddieho Jordana to bylo jubilejní 100. vítězství na lavičce Wizards, mezi aktivními trenéry se tak stal desátým koučem, který se svým současným týmem vyhrál alespoň 100 zápasů.

Jubileum v duelu oslavil i Gilbert Arenas, jenž do Washingtonu přišel ve stejné době jako Jordan. "Je to i moje stovka. Je to ale milník? Zatím nevíme, ale gratuluju," řekl s tím, že prioritou týmu je momentálně postup do vyřazovacích bojů.

Úspěšný pokus Stephena Jacksona necelé tři vteřiny před koncem vynesl basketbalistům Indiany vítězství 94:93 nad Philadelphií. "Chtěl jsem střílet. Dostal jsem se pod koš, spoluhráči mi dali důvěru a přihráli mi," popsal rozhodující okamžik zápasu Jackson. Domácí nezachránil ani kanonýr Allen Iverson, jenž byl s 33 body suverénně nejlepším střelcem zápasu.

Výsledky nedělních zápasů NBA
Philadelphia - Indiana 93:94, Washington - Sacramento 117:107, Minnesota - Golden State 103:90, Dallas - Phoenix 107:115, Toronto - Boston 111:105, Cleveland - Chicago 91:72, Houston - Portland 102:84, LA Clippers - Memphis 86:102, Seattle - Utah 113:81.
2. Utah59283147,5
3. Minnesota58263244,8