Nedvědův nájezd rozhodl o výhře Philadelphie

Až po samostatných nájezdech skončilo utkání hokejové NHL mezi Philadelphií a Montrealem. O výsledku 5:4 pro domácí nakonec rozhodl až český útočník Petr Nedvěd, který v rozhodujícím nájezdu překonal brankáře Montrealu Cristobala Hueta. Philadelphia mohla získat body už v normální hrací době, ale třikrát prohospodařila dvoubrankové vedení.

Po pětatřiceti minutách vedli Letci nad Montrealem 2:0, ale ještě do konce druhé třetiny vrátila hosty do hry branka Mika Ribeira. Eric Desjardins sice na začátku třetí části dostal domácí opět do dvoubrankového vedení, ale Higgins při přesilové hře opět snížil.

Deset minut před koncem zápasu však Joni Pitkänen upravil na 4:2 a domácí fanoušci doufali v poklidný závěr utkání. Jenže v 56. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Ribeiro a necelé dvě minuty před poslední sirénou vyrovnal obránce Sheldon Souray. Díky tomu Montreal prodloužil svou sérii neporazitelnosti v normální hrací době na devět utkání.

"Ukázal se charakter mužstva, bod má pro nás velkou cenu," řekl po zápase Ribeiro, jenž byl spokojený s tím, že to jeho spoluhráči za stále nepříznivého stavu nezabalili. Ribeiro byl nejlepším hráčem Montrealu, skóroval i při závěrečných nájezdech. Za Philadelphii však vyrovnal bekhendovým blafákem Forsberg, a stejným způsobem uspěl i Nedvěd, když před jeho pokusem neuspěl Pěrežogin.

Haškův náhradník s čistým kontem

Nájezdy rozhodovaly o výsledku zápasu i v Atlantě, kde výhru domácích zařídil pohotovou střelou zápěstím Vjačeslav Kozlov. "Každý zápas je teď pro nás důležitý. Na konci sezóny bude rozhodovat každičký bod," řekl po zápase útočník Atlanty, která usiluje o svou první účast v play-off.

To v nedaleké Tampě už dokonce poznali, jak chutnají pocity vítězů Stanley Cupu. V zápase s Ottawou však viděli fanoušci góly pouze v síti domácího brankáře Seana Burkea. Ottawa vyhrála 4:0 a náhradník Dominika Haška Ray Emery si připsal druhé čisté konto v letošní sezóně.

Jezdce zastavil Gerber

Moc důvodů k radosti neměli ani příznivci New York Rangers, jejichž mužstvo prohrálo v Madison Square Garden s Carolinou 1:2. Nezdolnou překážkou se pro hráče Jezdců stal brankář hostí Martin Gerber, kterého dokázal překonat až v poslední třetině Steve Rucchin po přihrávce Martina Ručinského.

Rangers měli především v třetí třetině obrovskou převahu, soupeře přestříleli v poměru 17:0. Přesto Gerber pustil za záda jedinou. "Gerber je skvělý brankář, pamatuji ho ze společného působení v Anaheimu," řekl po zápase Rucchin. "Je třeba uznat, že Carolina byla tentokrát lepší. Není divu, že je na prvním místě Východní konference," dodal jediný autor branky z řad Rangers.

New York Rangers - Carolina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 44. Rucchin (Ručinský) - 19. K. Adams, 29. Jus. Williams. Zásahy brankářů: Lundqvist 19/2 - Gerber 38/1.
Philadelphia - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 32. Forsberg, 35. Umberger, 46. Desjardins, 50. Pitkänen, roz. sam. nájezd Nedvěd  - 36. a 56. Ribeiro (na první Bulis), 49. Higgins, 59. Souray. Zásahy brankářů: Esche 36/4 - Huet 28/4.
Washington - New York Islanders 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 23. a 40. Ovečkin, 47. a 57. Muir, 31. Friesen (Klepiš) - 28. Asham, 42. Bouchard. Zásahy brankářů: Kölzig 42/2 - Snow 33/5.
Atlanta - Florida 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. de Vries, 15. Marián Hossa, 44. Larsen, roz. sam. nájezd Vj. Kozlov - 7. a 55. O. Jokinen, 26. Gelinas. Zásahy brankářů: Lehtonen 40/3 - Luongo 34/3.
Tampa Bay - Ottawa 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Vermette, 32. Spezza, 34. Fisher, 48. Schaefer. Zásahy brankářů: Burke 34/4 - Emery 31.
4. Edmonton6132821200:19472
5. Minnesota6330528187:16765
Pacifická divize:
1. Dallas6140318206:16783
2. Los Angeles6234523209:20473
3. Anaheim60281220174:16668
4. San Jose5928823181:17764
5. Phoenix6128429180:20160
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.