Williamsová - Kingová 6:3, 6:3Williamsová dohnala Navrátilovou. Murray po Rosolovi neztratil set ani s bojovným Španělem

Američanka Serena Williamsová porazila ve 2. kole tenisového US Open krajanku Vaniu Kingovou 6:3, 6:3 a 306. grandslamovým vítězstvím vyrovnala rekord Martiny Navrátilové. Brit Andy Murray opět neztratil ani set, Španěla Marcela Granollerse-Pujola porazil 6:4, 6:1 a 6:4 a podobně jako v prvním kole s Lukášem Rosolem bezpečně postoupil do dalších bojů.

Serena Williamsová ve druhém kole US Open při utkání s další Američankou Vaniou Kingovou.

Serena Williamsová v New Yorku hraje letos už posedmnácté, ale ve čtvrtek v noci si tady poprvé zahrála pod zatahovací střechou. Za 65 minut si připsala snadné vítězství, které má pro ni v New Yorku už pořadové číslo 86. "Je to úplně jiný pocit, protože je tady všechno hodně slyšet, mnohem víc než jinde. Ale je to tu stále skvělé," zhodnotila newyorskou novinku, na niž si někteří hráči stěžovali právě kvůli zvýšenému hluku.

Ani po jednostranném průběhu zápasu nebyla se svým výkonem spokojena. "Myslím, že skóre mělo být jiné. Cítím, že jsem udělala mnoho chyb, ale s tím už nic nenadělám," řekla šestinásobná vítězka US Open, která by v New Yorku mohla překonat rekord Chris Evertové.

Na otázku na zraněné rameno, které ji trápilo v Riu de Janeiro a pak přinutilo vzdát generálku v Cincinnati, odpověděla: "Je to stále stejné. Zatím drží, ale jsou to jen dva zápasy. A obvykle jich je tady potřeba sedm."

Pod zatahovací střechou si zahrála poprvé v New Yorku i starší ze sesterské dvojice Venus a také ona prošla do třetího kola ve dvou setech. Šestatřicetiletá bývalá světová jednička zdolala 6:2, 6:3 Němku Julii Görgesovou a připsala si 70. vítězství v New Yorku.

Třicetiletý Španěl Granollers-Pujol vzdoroval favorizovanému Murraymu zejména v úvodní sadě. Tu sice druhý nasazený rozehrál výborně, protože prorazil soupeři podání a vedl 3:0 a vzápětí i 4:1. Pětačtyřicátému hráči světa se ale podařilo sadu zdramatizovat. Na poslední možnou chvíli si vzal ztracené podání zpět a snížil na 4:5.

Jenže hned v následujícím gamu Murray na podání Granollerse-Pujola zaútočil znovu a v dlouhotrvající hře proměnil čtvrtý setbol.

Ve druhém setu Skot dominoval a ve třetím o jeho vítězství rozhodl jeden brejk.

Evans (Brit.) - A. Zverev (27-Něm.) 6:4, 6:4, 5:7, 6:2
Lorenzi (It.) - Simon (30-Fr.) 3:6, 6:2, 6:2, 6:7 (1:7), 7:6 (7:3)
Čang Šuaj (Čína) - Stosurová (16-Austr.) 6:3, 6:3
Pavljučenkovová (17-Rus.) - Mladenovicová (Fr.) 6:2, 4:6, 7:6 (7:5)
Vesninová (19-Rus.) - Becková (Něm.) 6:2, 6:1
Siegemundová (26-Něm.) - Gibbsová (USA) 6:3, 7:5
Švedovová (Kaz.) - Wang Čchiang (Čína) 6:0, 6:1
Konjuhová (Chorv.) - Naraová (Jap.) 6:3, 6:3
Čtyřhra - 1 kolo:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Allertová, Friedsamová (ČR/Něm.) 6:3, 6:1
Hingisová, Vandeweghová (6-Švýc./USA) - Grönfeldová, Peschkeová (Něm./ČR) 4:6, 6:1, 6:2