Slovácko - Zlín 1:3Zlínská jízda pokračuje, obrat režíroval Harba

57. Harba 1 : 1
69. Harba 1 : 2
90. Jordan 1 : 3

Uherské Hradiště

Fotbalisté Zlína pokořili dalšího soupeře, v šestém ligovém kole vyhráli na půdě Slovácka 3:1. Připsali si čtvrté vítězství v řadě a mají na prvním místě v tabulce tříbodový náskok před Spartou.

Zleva Vukadin Vukadinovič ze Zlína a Tomáš Košút ze Slovácka.

Slovácko začalo aktivněji. Hrozilo rychlými protiútoky po stranách, se kterými měli hostující zadáci značné problémy. Už v 8. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Daníčkovi, jenž tvrdou ranou z více než dvaceti metrů trefil břevno. Favorizovaný Zlín se snažil vymanit z tlaku přesnější kombinací ve středu hřiště a napadáním protivníka hned při zakládání akcí. Ševci se také dostali do několika šancí, v koncovce ale postrádali přesnost.

Z rychlého brejku se také podařilo Slovácku vstřelit úvodní branku. Po pravé straně pronikl okolo obránce Matejova hbitý Diviš a po jeho přihrávce Civič překonal brankáře Dostála. Ševci na nepříznivý stav zareagovali zvýšením útočného důrazu. Vypracovali si i střelecké šance, Harba mířil těsně vedle, Diopův pokus stačil Heča vyrazit.

V závěru poločasu se Slovácko nadechlo k dalšímu náporu a zlínský tým zachránil od další pohromy brankář Dostál, jenž v rychlém sledu chytil Koného sólový útok a střely Diviše a Reinberka z bezprostřední blízkosti.

I když se Slovácko snažilo po změně stran pokračovat v ofenzivním fotbalu, jeho výkonu chyběla nápaditost z úvodního poločasu. Zlín trpělivě čekal na chybu protivníka a odmítl možnost první prohry v sezóně. V 57. minutě po Holíkově centru z levé strany nechali domácí zadáci více prostoru Harbovi, na jehož hlavičku brankář Heča nedosáhl.

Podruhé udeřili Ševci v 69. minutě, kdy Vukadinovičův centr z pravé strany propadl opět k volnému Harbovi, který pohotově překonal bezmocného Heču.

Na odpor se umdlévající Slovácko zmohlo až závěru utkání. Z tlaku zahrál v 87. minutě na brankové čáře Hájek rukou a po druhé žluté musel předčasně do šaten. Penaltu a šanci na vyrovnání ale Ťok neproměnil. Vítězství Zlína pečetil po úniku z poloviny hřiště střelou do opuštěné branky Jordan.

6. kolo ePojisteni.cz ligy:
1. FC Slovácko - Fastav Zlín 1:3 (1:0)
Branky: 20. Civič - 57. a 69. Harba, 90.+3 Jordan. Rozhodčí: Proske - Kotík, Boček. ŽK: Daníček, Kerbr, Reinberk - Živulič, Hájek, Vukadinovič, Holík. ČK: 87. Hájek. Diváci: 5903.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Daníček, Šumulikoski - Diviš, Kerbr (86. Zajíc), Civič (67. Ťok) - Koné (62. Tetteh). Trenér: Levý.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Hnaníček, Živulič -Vukadinovič (78. Pazdera), Harba (76. Jordan), Holík - Diop (86. Janíček). Trenér: Páník.