Tampa Bay - Florida 4:3 SNJágr vyšel naprázdno a Panteři poprvé prohráli. O výhru přišli šest sekund před koncem

Hokejisté Floridy po dvou vítězstvích museli v novém ročníku NHL skousnout první prohru. Ačkoliv v derby na ledě Tampy Bay vedli ještě v závěru 3:2, necelých šest sekund před vypršením normální hrací doby srovnal kapitán domácích Steven Stamkos a v samostatných nájezdech pak rozhodl o výhře Bolts svým premiérovým gólem v soutěži Brayden Point. Jednou trefou přispěl k triumfu Blesků i český útočník Ondřej Palát, jeho krajan v dresu soupeře Jaromír Jágr vyšel v utkání naprázdno.

Jaromír Jágr se snaží zaskočit brankáře Tampy Bena Bishopa.

Důrazný Palát se pohyboval ve správný čas na správném místě, když odražený kotouč poslal nekompromisně pod horní tyčku a dostal Tampu Bay do vedení 2:1. Hosté ale ve třetí části dvěma trefami skóre otočili a těsné vedení drželi až do času 59:54. Pak ale poslal Stamkos ránou bez přípravy z levé strany zápas do prodloužení, ve kterém sice domácí nepotrestali Jágrovo vyloučení, ale i tak získali druhý bod díky nájezdu Pointa v šesté sérii rozstřelu.

Jubilejní 500. branku v nejlepší hokejové lize světa zaznamenal slovenský forvard Chicaga Marián Hossa v duelu s Philadelphií (7:4) poté, co ve druhé třetině v přesilovce překonal bekhendem z úhlu Michala Neuvirtha v brance Flyers a ten střídal. Letci se poté vzchopili a s přispěním dvou asistencí Jakuba Voráčka dokonce vyrovnali v úvodu třetí třetiny skóre. V závěrečné desetiminutovce ale opět vládlo Chicago.

Pod výhru San Jose nad New York Islanders (3:2) se gólově podepsal i Tomáš Hertl a k trefě na 2:2 nepotřeboval ani hokejku. Český útočník sváděl na hranici brankoviště souboj s protihráčem a přihrávka Joe Thorntona se odrazila od jeho nohy za záda Jaroslava Haláka. Nerozhodný stav pak zlomil až v 58. minutě Hertlův spoluhráč Joe Pavelski.

Úřadující šampióni Pittsburgh Penguins prohráli v Montrealu 0:4. Brankář vítězů Al Montoya, který zaskakuje za nachlazenou jedničku Careyho Price, kryl 36 střel hostů, dva góly vstřelil David Desharnais. Hokejisté Calgary udolali Buffalo 4:3 v prodloužení, jednou trefou se na výhře Plamenů podílel i český útočník Michael Frolík.

Moc ale nechybělo, aby Frolíkův gól nebyl uznán. Padl zároveň s hvizdem píšťalky. Sudí si totiž mysleli, že puk leží pod tělem brankáře Robina Lehnera, zatímco Frolík ho viděl volný a doklepl ho do prázdné klece. Po krátké poradě gól platil.

Debut Martina Frka v soutěži nebyl vítězný, neboť s Carolinou podlehl v Edmontonu 2:3. Český útočník, kterého Hurricanes získali pár dní před startem soutěže z listiny volných hráčů, kam ho umístil Detroit, odehrál deset minut. Během této doby si připsal tři hity a taky záporný bod za účast na ledě při gólu Tylera Pitlicka, který v na začátku druhé třetiny zvyšoval náskok Edmontonu na 3:0. Hosté, v jejichž sestavě nastoupil poprvé Jakub Nakládal, už jenom dvěma góly Leeho Stempniaka zápas zdramatizovali.

Výsledky úterních utkání NHL:
New Jersey - Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 33. a 37. Hall - 10. Vatanen. Střely na branku: 28:24. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Cammalleri, 3. Auvitu (všichni New Jersey).
NY Islanders - San Jose 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 30. Beauvillier, 32. Lee - 6. M. Karlsson, 39. Hertl, 58. Pavelski. Střely na branku: 23:27. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauvillier (NY Islanders), 3. Thornton (San Jose).
Washington - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. a 54. Oshie, 16. Ovečkin. Střely na branku: 40:18. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Oshie, 3. Ovečkin (všichni Washington).
Montreal - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 33. a 54. Desharnais, 1. Pacioretty, 45. Radulov. Střely na branku: 32:36. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Pacioretty, 3. Desharnais (všichni Montreal).
Ottawa - Arizona 7:4 (2:1, 1:0, 4:3)
Branky: 14. Ryan, 16. Pyatt, 34. Smith, 48. Kelly, 49. Stone, 59. Turris, 60. E. Karlsson - 51. a 59. Martinook, 13. Rieder, 42. Ekman-Larsson. Střely na branku: 42:35. Diváci: 11 061. Hvězdy zápasu: 1. Pyatt, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Martinook (Arizona).
Tampa Bay - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 27. Killorn, 37. Palát, 60. Stamkos, rozhodující sam. nájezd Point - 23. Sceviour, 46. Trocheck, 56. Matheson. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Killorn (oba Tampa Bay), 3. Trocheck (Florida).
Nashville - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Fisher - 23. Cracknell, 50. Spezza. Střely na branku: 28:37. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Spezza, 3. Cracknell (oba Dallas).
Minnesota - Los Angeles 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky: 2. Haula, 20. Pominville, 33. Coyle, 37. Koivu, 38. Pulkkinen, 58. Spurgeon - 1. a 55. Pearson, 47. Kopitar. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 644. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Pominville (oba Minnesota), 3. Kopitar (Los Angeles).
Chicago - Philadelphia 7:4 (3:0, 1:1, 3:3)
Branky: 19. a 57. Panarin, 51. a 60. Anisimov, 1. P. Kane, 18. Rasmussen, 26. Hossa - 39. a 41. Read (na první Voráček), 42. Couturier, 44. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 28:27. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 25:04 minuty, inkasoval čtyři branky ze 16 střel a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Diváci: 21 263. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Panarin (všichni Chicago).
Calgary - Buffalo 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 17. Frolík, 42. Ferland, 45. Tkachuk, 63. Monahan - 8. Girgensons, 32. O'́Reilly, 44. Foligno. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Tkachuk (oba Calgary), 3. O'́Reilly (Buffalo).
Edmonton - Carolina 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 2. Slepyšev, 10. Eberle, 23. Pitlick - 44. a 45. Stempniak. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Slepyšev, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Stempniak (Carolina).
Vancouver - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 58. Horvat, 62. H. Sedin - 31. Tarasenko. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17 568. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Markström (Vancouver).