Philadelphia - Carolina 6:3Voráček řídil výhru Flyers, bodovali i další Češi

Český útočník Jakub Voráček režíroval výhru Letců 6:3 proti Carolině Hurricanes dvěma góly a asistencí. Po zásluze tak byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Bodově se prosadili i další čeští hráči. Jaromír Jágr se podílel na prvním gólu Floridy, jenž znamenal obrat v utkání proti Coloradu, které nakonec prohrálo 2:5. Ondřej Palát pomohl asistencí k vítězství Tampy Bay na ledě Ottawy 4:1.

Jakub Voráček oslavuje gól do sítě Caroliny.

Philadelphia v úvodu druhé třetiny prohrávala po brankách Faulka a Staala 0:2, poté však domácí zásluhou Voráčka náskok stáhli. Nejdříve ve 25. minutě našel křižným pasem Manninga, který oklamal brankáře a snížil na 1:2. O další dvě a půl minuty později překonal gólmana Lacka sám, když těsně před ním tečoval střelu Provorova. Připsal si tak první trefu sezóny.

Divokou přestřelku v prostřední části, kterou Philadelphia vyhrála 4:3, zakončil po ztrátě puku v obranném pásmu Flyers Lee Stempniak. Ve třetí třetině navýšil na 5:3 v přesilovce Simmonds po boji na brankovišti a konečnou podobu výsledku zařídil kladenský odchovanec, když během signalizované výhody v obležení čtyř protihráčů vystřelil zápěstím a Lack na jeho pokus nedosáhl.

Kromě sedmadvacetiletého rodáka z Kladna už do utkání nezasáhl žádný českých hráč. Trojice z týmu Hurricanes Jakub Nakládal, Martin Frk, Andrej Nestrašil zůstala znovu pouze na tribuně v roli náhradníků, stejně jako na druhé straně obránce Radko Gudas, jemuž stále nevypršel šestizápasový distance za faul v přípravném utkání. V brance Flyers pak dostal přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem.

Panteři po dvou po sobě jdoucích prohrách zabrali proti Coloradu a připsali si třetí výhru v nové sezóně. Při první brance Floridy se zaskvěl nestárnoucí Jaromír Jágr, který v početní výhodě přesnou přihrávkou našel Aarona Ekblada, jenž Varlamovi nedal šanci. Na 2:1 zvyšoval svým prvním gólem v NHLsedmadvacetiletý Shane Harper.

Ve třetí části zvýšil na rozdíl dvou branek Audy-Marchessault, který při bránění vypíchl kotouč a únik zakončil přesnou střelou mezi Varlamovovy betony. O minutu později zvýšil Harper svou druhou trefou kariéry na 4:1 a poslední pátou branku Floridy přidal Trocheck po nedorozumění obrany s Varlamovem. Mezitím však ještě Matt Duchene alespoň korigoval skóre.

Bod za asistenci si připsal při úvodní brance svého týmu i Ondřej Palát, který v přesilové hře tečoval nahození Stralmana. Jeho dotek však mířil jen do Naměstnikova, jehož teč až prošla za Andersonova záda. Druhý gól přidal v další početní výhodě Stamkos. Senátorům se podařilo snížit zásluhou Neila, ale v poslední části přidali hokejisté Tampy ještě dvě branky a dokráčeli si pro čtvrté vítězství.

Asistence Michaela Frolíka neodvrátila porážku Calgary 4:6 se St. Louis. Hattrickem se na bodovém zisku Bluesmanů podílel David Perron. První prohru v ročníku utrpěli dosud suverénní hokejisté Vancouveru, kteří sice v Los Angeles dokázali smazat tříbrankové manko, další senzační obrat už ale do konce nedotáhli a padli 3:4 po samostatných nájezdech.

Velký obrat v závěrečných minutách se povedl Chicagu. Méně než tři minuty zbývaly do konce zápasu v United Center a hostující Toronto vedlo 4:2. V čase 57:32 však svou druhou brankou v utkání vykřesal naději Anisimov a přesně o minutu později vyrovnal na 4:4 slovenský útočník Páník, jenž si připsal šestou trefu v sezóně. O zisku bonusového bodu pro Indiány rozhodl v samostatných nájezdech Panarin.

Dvěma góly se na výhře Nashvillu 5:1 proti Pittsburghu podíleli Kevin Fiala a Viktor Arvidsson. Dvacetiletý Švýcar s českými kořeny Fiala se tak pomalu zabydluje v hlavním mužstvu Predátorů.

Výsledky sobotních zápasů NHL:
Chicago - Toronto 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 4. a 58. Anisimov, 32. Motte, 59. Pánik, rozh. nájezd Panarin - 30. a 45. Nylander, 20. Bozak, 39. Van Riemsdyk. Střely na branku: 35:34. Diváci: 21 735. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Anisimov (oba Chicago), 3. Nylander (Toronto).
Boston - Montreal 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 46. Moore, 49. Spooner (Krejčí) - 32. Gallagher, 38. Danault, 48. Byron, 53. Mitchell. Střely na branku: 21:29. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Mitchell (oba Montreal), 3. Moore (Boston).
Ottawa - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 36. Neil - 23. Naměstnikov (Palát), 27. Stamkos, 49. Killorn, 59. Filppula. Střely na branku: 28:35. Diváci: 15 918. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov (Tampa), 2. Neil (Ottawa), 3. Filppula (Tampa).
Detroit - San Jose 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. a 36. Nyquist, 47. Athanasiou. Střely na branku: 32:30. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Athanasiou, 3. Howard (všichni Detroit).
Florida - Colorado 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 38. a 46. Harper, 22. Ekblad (Jágr), 45. Marchessault, 47. Trocheck - 8. Comeau, 46. Duchene. Střely na branku: 38:28. Diváci: 14 326. Hvězdy zápasu: 1. Harper, 2. Marchessault, 3. McKegg (všichni Florida).
Philadelphia - Carolina 6:3 (0:0, 4:3, 2:0)
Branky: 28. a 58. Voráček, 25. Manning (Voráček), 36. Read, 38. Gostisbehere, 52. Simmonds - 21. Faulk, 24. J. Staal. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 668. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Provorov, 3. Mason (všichni Philadelphia).
Washington - NY Rangers 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Eller, 15. Ovečkin - 32. a 35. Vesey, 23. Pirri, 60. Nash. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Vesey (Rangers), 2. Ovečkin, 3. Eller (oba Washington).
Nashville - Pittsburgh 5:1 (1:1, 4:0, 0:0)
Branky: 4. a 40. Arvidsson, 23. a 32. Fiala, 31. Järnkrok - 1. Wilson. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Arvidsson, 3. Saros (všichni Nashville).
Dallas - Columbus 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 37. Anderson, 50. Hartnell, 59. Calvert. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Anderson, 3. Jones (všichni Columbus).
New Jersey - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 52. Parenteau, 61. Hall - 22. Eriksson Ek. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Parenteau, 3. Schneider (všichni New Jersey).
Calgary - St. Louis 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)
Branky: 23. a 56. Versteeg, 23. Ferland, 50. Giordano (Frolík) - 7., 27. a 47. Perron, 33. Stastny, 39. Berglund, 60. Steen. Střely na branku: 27:40. Diváci: 18 076. Hvězdy zápasu: 1. Perron (St. Louis), 2. Versteeg (Calgary), 3. Pietrangelo (St. Louis).
Los Angeles - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. a rozh. nájezd Pearson, 5. McNabb, 21. Brown - 29. Granlund, 36. H. Sedin, 60. Edler. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Brown (Los Angeles), 2. Sutter (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).