Sparta - Pardubice 4:1Pardubice sice konečně daly gól, na Spartě ale prohrály a už jsou poslední

6. Čajkovský 1 : 0
34. Tomášek 1 : 1
35. Kalina 2 : 1
36. Kumstát 3 : 1
57. Pech 4 : 1

Hokejisté Pardubic prohráli v utkání 15. extraligového kola na ledě Sparty 1:3, zaznamenali tak už třetí porážku v řadě a kvůli výhře Plzně v Třinci spadlo Dynamo v tabulce na poslední místo. Pražané naopak před zraky téměř osmi tisíc přítomných fanoušků dokázali bodovat i v pátém domácím duelu probíhající sezóny.

Sparťanský obránce Michal Čejkovský se raduje z gólu proti Pardubicím.

Pardubice na ledě Sparty vyhrály naposledy v březnu 2014, od té doby si připsaly pět proher a ani úvod nedělního utkání jim nevyšel. V šesté minutě totiž doplnil Bárta na trestné lavici Filipa Nováka a domácí v dvojnásobné přesilovce zásluhou střely svého nejproduktivnějšího obránce Čajkovského šli do vedení.

A když se Bárta s Novákem sešli za katrem na konci první třetiny znovu, hráli Pražané v pěti proti třem zase, tentokrát ale úspěšní nebyli. V klasické přesilovce naopak mohla Sparta inkasovat, Pöpperle ale odraz puku od Panny zachytil na čáře, což následně potvrdil i videorozhodčí.

Východočeši v úvodní polovině základní hrací doby nezužitkovali ani jednu z pěti početních převah. Až v té šesté zamířil Tomášek přesně nad Pöpperleho lapačku a Pardubice se tak po dlouhých 154 minutách a 51 vteřinách konečně dočkaly gólu.

Sparta rázně odpověděla na vyrovnání

Jenže z vyrovnání se radovaly pouhých 59 vteřin. Obránce Kalina si nabruslil do útočného pásma a svým prvním gólem v sezóně vrátil domácím vedení. Za dalších 67 vteřin navíc při přesilovce tečoval Čajkovského nahození Kumstát a sparťané měli k dispozici dvoubrankový náskok.

Pražané ho ve třetí části v poklidu kontrolovali, zatrnulo jim jen v 57. minutě, kdy Pardubice umocnily svou přesilovku odvoláním gólmana Maxwella. Tomášek zůstal zcela sám před Pöpperlem, ten jej ale vychytal a následně trefil Pech přes celé hřiště prázdnou branku, čímž uzavřel na konečných 4:1 pro Spartu.

15. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Čajkovský (J. Hlinka, Ihnacak), 35. Kalina (Gernát, J. Hlinka), 36. Kumstát (Čajkovský, Forman), 57. Pech - 34. D. Tomášek (Rolinek, Redenbach). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7983.
Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Kalina, Gernát, Eminger, Barinka, Piskáček - Uher, P. Vrána, Ružička - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Černoch. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Pardubice: Maxwell - Ščotka, Čáslava, F. Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Mallet, Nahodil, Rolinek - Bárta, D. Tomášek, H. Zohorna - Panna, T. Kaut, M. Kaut, od 21. navíc M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.