NY Rangers - Boston 5:2Pastrňák se popáté trefil, ale Medvědy nespasil. Montreal dál bez porážky

Český útočník David Pastrňák vstřelil ve středečním utkání NHL svůj pátý gól v sezóně, Boston ale prohrál na ledě New York Rangers 2:5. Na druhý gól Bruins, kteří utrpěli třetí porážku v řadě, přihrál další český forvard David Krejčí. Jediným týmem bez porážky v základní hrací době zůstává Montreal. Canadiens zvítězili v New Yorku nad Islanders 3:2, vítěznou trefu si připsala v závěrečné třetině v přesilovce posila obranných řad týmu Shea Weber.

David Pastrňák (uprostřed) se raduje se spoluhráči z Bostonu z gólu v síti New York Rangers.

Boston měl přitom v Madison Square Garden skvělý vstup do zápasu. Pastrňák otevřel skóre už po deseti sekundách hry, když ho Brad Marchand vysunul za obranu domácích a dvacetiletý rodák z Havířova sám před brankářem Henrikem Lundqvistem protlačil puk do sítě. V 15. minutě pak švédský gólman neudržel v lapačce lehkou střelu Austina Czarnika a Boston odcházel do kabin po první třetině s nadějným náskokem 2:0.

Jenže domácí v druhé polovině prostředního dějství třemi góly během deseti minut skóre otočili na svou stranu a v úvodu třetí třetiny dalšími dvěma trefami v rozmezí pouhých 44 sekund zápas definitivně rozhodli. Dvěma góly se pod triumf Rangers podepsal útočník Brandon Pirri.

Bruins mají při sérii tří porážek skóre 4:14. Nedaří se jim hlavně ve druhých třetinách, v nichž v posledních třech zápasech dostali dohromady devět gólů a žádný nevstřelili. "První polovinu utkání jsme dnes hráli velmi dobře, jenže nemůžeme vyhrávat, když máme tolik vyloučení," řekl trenér Claude Julien v narážce na sedm faulů, přičemž dva z nich domácí potrestali v přesilovce gólem.

Nevydařený debut gólmana Bostonu

Premiéru v NHL prožil v brance Bostonu Zane McIntyre, který dostal šanci při zdravotních problémech Tuukky Raska a Antona Chudobina. Až do 30. minuty držel čisté konto, pak ale pětkrát inkasoval. "Samozřejmě jsem si představoval lepší výsledek," konstatoval smutně.

Dobrou formu na startu sezóny potvrdili hokejisté Montrealu, kteří vyhráli 3:2 na ledě New York Islanders a se šesti výhrami a jednou porážkou po nájezdech zůstávají jediným týmem v lize, který ještě neprohrál v základní hrací době.

O vítězství Canadiens rozhodl tři minuty před koncem třetí třetiny obránce Shea Weber, který tvrdou ranou v přesilové hře zlomil nerozhodné skóre 2:2. "Byla to naše jediná přesilovka v zápase a my ji dokázali přetavit v takhle důležitý gól," radoval se Weber, jehož tým předtím v utkání vedl 1:0 a 2:1.

Podruhé v sezóně se dostal do hry brankář Marek Mazanec, který při debaklu Nashvillu 1:6 v Anaheimu střídal svého kolegu Pekku Rinneho. Finský gólman se předčasně poroučel z ledu ve 36. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu.

Mazanec se však v brance ještě nerozkoukal a rovněž kapituloval, když ho po necelých dvou minutách překonal ve vlastním oslabení Andrew Cogliano. Do konce druhé třetiny pak pětadvacetiletý český gólman lovil puk ze sítě ještě jednou, tentokrát po přesilovkové trefě Ryana Keslera.

Brankář Cam Talbot z Edmontonu vévodí se šesti výhrami gólmanům NHL, v duelu proti Washingtonu se znovu blýskl několika skvělými zákroky a pomohl Oilers k výhře 4:1. Kryl celkem 34 střel soupeře a získal ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Překonat ho dokázal jen vyhlášený ruský bombarďák a kapitán Capitals Alexandr Ovečkin, který se střelecky prosadil ve čtvrtém utkání v řadě.

Výsledky středečních zápasů NHL:
New York Islanders - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 36. Tavares, 55. Seidenberg - 24. Byron, 52. Danault, 58. Weber. Střely na branku: 28:29. Diváci: 12 194. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Danault (oba Montreal), 3. Tavares (Islanders).
New York Rangers - Boston 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky: 40. a 43. Pirri, 30. Nash, 37. Hayes, 44. Vesey - 1. Pastrňák, 15. Czarnik (Krejčí). Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Pirri, 2. Nash, 3. Miller (všichni Rangers).
Anaheim - Nashville 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)
Branky: 25. a 30. Silfverberg, 3. Ritchie, 36. Perry, 38. Cogliano, 40. Kesler - 48. Wilson. Marek Mazanec odchytal za Nashville 25 minut, z 9 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 15 421. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Cogliano, 3. Theodore (všichni Anaheim).
Edmonton - Washington 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 28. a 38. Pouliot, 42. Maroon, 50. Lucic - 41. Ovečkin. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Pouliot, 2. Talbot, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).