Kvitová - Vinciová 6:1, 6:2Kvitová začala malý Turnaj mistryň skvěle! Vinciovou smetla, v boji o semifinále vyzve Strýcovou

Ču-chaj

Suverénním způsobem vstoupila do turnaje Elite Trophy v čínském Ču-chaji česká tenistka Petra Kvitová, která za 46 minut smetla Italku Robertu Vinciovou 6:1, 6:2. Jedna ze semifinalistek tak bude určitě Češka, protože v přímém souboji o postup z Pivoňkové skupiny se utká Kvitová s Barborou Strýcovou.

Česká tenistka Petra Kvitová.

Podle žebříčkových předpokladů mělo jít o vyrovnaný zápas. Světová třináctka Kvitová držela s o tři místa hůře postavenou Italkou vyrovnanou bilanci 3:3, jenže tentokrát dění na kurtu od začátku jednoznačně ovládala česká tenistka.

V prvním gamu sice předvedla dvě zbytečné chyby, pak ale sebrala poprvé soupeřce servis a od té doby ji do hry prakticky nepustila. Na skvěle servírující i returnující Kvitovou zkrátka neměla Vinciová nárok.

Už po dvaceti minutách hry zakončila dvojnásobná wimbledonská šampiónka první sadu symbolicky esem. A ve stejném rytmu začala i druhé dějství. Rychle získala náskok brejku a bylo jasné, že chybující Italka na zvrat nemůže vůbec pomýšlet.

Kvitová zakončila zápas, v němž nečelila jedinému brejkbolu, čistou hrou. Dnes o třídu horší Vinciová, která prohrála i předchozí duel s Barborou Strýcovou, je tak už bez šance na postup. Češky se v pátek utkají v přímém souboji o semifinále.