Kvitová - Strýcová 6:1, 6:4Kvitová zdolala na malém Turnaji mistryň i Strýcovou. O finále se utká s domácí hráčkou

Ču-chaj

Tenistka Petra Kvitová si zahraje na čínském turnaji Elite Trophy v Ču-chaji, který je nazýván malým Turnajem mistryň, semifinále. Kvitová vyhrála ve své skupině i druhý zápas, když porazila krajanku Barboru Strýcovou 6:1 a 6:4 a postoupila mezi poslední čtyři na turnaji. O finále se utká s domácí Čang Šuaj, 28. hráčkou žebříčku, s níž má vyrovnanou bilanci 1:1. Druhá finalistka vzejde ze souboje Ukrajinky Eliny Svitolinové a první nasazené Britky Johanny Kontaové.

Petra Kvitová na turnaji Elite Trophy v Ču-chaji.

Kvitová už v prvním zápase Pivoňkové skupiny smetla Italku Robertu Vinciovou za pouhých 46 minut. A na Strýcovou nastoupila, jako kdyby se ani tentokrát na kurtu nechtěla zdržet delší dobu. Dařily se jí servisy, údery měly správnou délku a s returnováním servisů soupeřky také neměla třináctá hráčka světa Kvitová potíže a úvodní dějství jednoznačně vyhrála.

Ve druhém setu se Strýcové dařilo s Kvitovou držet krok a vyhrávat si svá podání. Přesto to byla dvojnásobná vítězka Wimbledonu, kdo byl na dvorci lepší. Kvitová se snažila zakončovat výměny v co nejkratších úsecích, k čemuž si pomáhala i změnami rytmu a občasným zkrácením hry.

Jeden „kraťas" se ale Kvitové nevydařil v osmé hře, v níž si Strýcová vypracovala tři brejkboly. Všechny ale Kvitová odvrátila a v následujícím gamu si naopak vzala podání Strýcové a zápas dovedla do vítězného konce.

Kvitová prodloužila výjimečně úspěšnou sérii v zápasech proti krajankám. Výhra nad Strýcovou byla už její dvacátá v řadě v zápasech proti českým protihráčkám.