Hokejisté Kärpätu Oulu neobhájí finský titul

HELSINKY/FRÖLUNDA

Kärpät Oulu s početnou skupinou českých hokejistů neobhájí finský titul. Ve čtvrtém semifinálovém zápase prohrál na ledě Ässätu Pori 3:4 a sérii ztratil celkově 1:3. Minutu a šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky Michal Broš, kterému asistoval i Viktor Ujčík, ale domácí si v závěrečných vteřinách zápasu postupové vítězství vzít nenechali.

O druhém finalistovi rozhodne až pátý zápas. Hämeenlinna dnes doma porazila IFK Helsinky 4:0 a vyrovnala stav série na 2:2.

Finsko - semifinále, 4. zápasy:
Ässät Pori - Kärpät Oulu 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 20. Hisey, 31. Takala, 38. Kuusela, 58. Kivenmäki - 37. Kukkonen (Tenkrát), 47. Haataja, 59. Broš (Ujčík).
Konečný stav série: 3:1
Hämeenlinna - IFK Helsinky 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Jokela, 37. Louhi, 51. Sprukts, 59. Lahti.
Stav série: 2:2.

Frölunda srovnala v repríze loňského finále švédské hokejové ligy krok s Färjestadem. Obhájce titulu dnes na domácím ledě vyhrál vysoko 6:1 a v sérii na čtyři vítězná utkání vyrovnal na 1:1. Frölunda o svém vítězství rozhodla ve druhé třetině, kdy třikrát skórovala a ani jednou neinkasovala. Ve finále tak zatím oba týmy na svých stadionech uspěly.

Švédsko - finále, 2. zápas:
Frölunda - Färjestad 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Kahnberg (Lundqvist, Tukio), 21. Kallio (Johnson, R.Sundin), 32. R. Sundin (Lundqvist), 39. R.Sundin (Johnson, Kallio), 49. N.Andersson (Johnson, Koivisto), 58. N.Andersson (Plüss) - 41. J.Jönsson (Hallberg, Nordström).
Stav série: 1:1.