Michálek pomohl gólem San Jose do play-off

Hokejisté San Jose ve středečním utkání zámořské NHL vyhráli ve Vancouveru 5:4 v prodloužení a zajistili si tak definitivně účast v play-off. Na vítězství Sharks na ledě Canadiens se podílel jednou brankou útočník Milan Michálek, čtyři asistence si připsal Joe Thornton, který tak stáhl náskok Jaromíra Jágra v tabulce produktivity na pouhé dva body.

Michálkův gól z úvodu druhé třetiny dostal San Jose do vedení, vyrovnaný zápas ale nakonec rozhodlo až prodloužení. To ukončil už po 34 sekundách Christian Ehrhoff.

San Jose se díky dvoubodovému zisku posunulo v tabulce Západní konference na šestou příčku a může se začít připravovat na vyřazovací boje. Bez šancí nezůstal ale ani Vancouver. Canucks díky jednomu bodu za prohru v prodloužení stáhli náskok Edmontonu, jenž okupuje v Západní konferenci poslední postupové místo, na jediný bod.

Montreal nemá nic jisté

Přiblížit jistotu play-off se nepodařilo hokejistům Montrealu, kteří ve středu prohráli na ledě Buffala 1:3. Canadiens figurují na sedmé příčce Východní konference a k jistotě postupu jim scházejí tři body.

Sabres měli vývoj utkání pod kontrolou. V první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok, hosté sice odpověděli snížením, ale hned na začátku poslední části využil přesilovku Daniel Briere a bylo rozhodnuto.

"Prvních dvacet minut jsme hráli vážně špatně. Pak to začalo být lepší, ale nestačili jsme náskok soupeře dohnat. Přitom potřebujeme body, abychom potvrdili postup," litoval po utkání kapitán Montrealu Saku Koivu.

Buffalo - Montreal 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Pyatt, 19. Connolly, 43. Briere - 26. Souray. Zásahy brankářů: Miller 28/27 - Huet 34/31. Diváci: 18 201.
Vancouver - San Jose 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Ohlund, 11. Näslund, 34. D. Sedin, 47. Allen - 18. G. Stevenson, 19. Ekman, 28. M. Michálek, 56. Hannan, 61. Ehrhoff. Zásahy brankářů: Auld 27/22 - Toskala 24/20. Diváci: 18 630.
10. Los Angeles7940534243:26685
11. Minnesota8038735226:20783
12. Phoenix7936538239:26677
13. Columbus7832442206:26868
14. Chicago78241341199:26861
15. St. Louis78211443192:27956
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, výher, porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize a mužstva označená "z" jsou jistými vítězi konference.