Bordeaux prohrálo v Lille, Lyon má pátý titul v řadě

Fotbalisté Lyonu získali ve francouzské lize rekordní pátý titul za sebou. Ještě před jejich nedělním zápasem 35. kola proti Paris St. Germain o tom rozhodla porážka druhého Bordeaux 2:3 v Lille. Girondins bez zraněného Vladimíra Šmicra ztrácejí na obhájce titulu 14 bodů a do konce soutěže jim zbývá odehrát už jen čtyři zápasy.

Lyon vytvořil nové maximum v délce ligového panování. Dosud se dělil o rekord se St. Etienne, šampionem z let 1967 až 1970, a Olympiquem Marseille, který v lize vládl od roku 1989 do 1992.

Bordeaux má nyní na druhém místě jen tříbodový náskok před Lille. To jej dnes zaskočilo dvěma brankami během úvodních šesti minut. Na brzké snížení odpověděl ještě po půlhodině hry svým druhým gólem nigerijský útočník Odemwingie a hosté dokázali v druhém poločase už jen snížit. V nastavení ještě Odemwingie odmítl hattrick, když neproměnil penaltu.

V dosahu Lille se impozantním způsobem udržel Olympique Marseille, který nastřílel půl tuctu gólů do sítě Nancy. Po dvou zásazích si před 50.000 diváků připsali Mamadou Niang, Toifilou Maoulida a Mickael Pagis. Olympique se posunul na páté místo před Lens, který prohrál 0:2 v St. Etienne, a Auxerre, jež podlehlo 2:3 v Nantes.

Francie - 35. kolo:
Lille - Bordeaux 3:2 (6. a 31. Odemwingie, 2. Bodmer - 16. Darcheville z pen., 62. Faubert), Le Mans - Monako 0:0, Marseille - Nancy 6:0 (12. a 33. Niang, 53. a 65. Maoulida, 89. a 90+2. Pagis), Nantes - Auxerre 3:2 (10. Oliech, 69. Cetto, 85. Fae - 60. Akale, 68. Kahlenberg), St. Etienne - Lens 2:0 (2. Sable, 36. Piquionne), Sochaux - Štrasburk 1:1 (80. Ilan - 87. P. Färnerud), Troyes - Ajaccio 3:0 (36. Tourenne, 42. I. Faye, 63. Ib. Bangoura).