Zíb získal se Škochem ve Valencii první turnajový titul

VALENCIE

Tenista Tomáš Zíb se ve Valencii dočkal svého premiérového titulu na okruhu ATP. Třicetiletý daviscupový reprezentant s o rok mladším krajanem Davidem Škochem porazili ve finále na španělské antuce dvojici krajanů Lukáše Dlouhého a Pavla Víznera po setech 6:4 a 6:3. Pro Škocha byl triumf druhým v kariéře, před dvěma lety vyhrál s Jaroslavem Levinským turnaj v Amersfoortu.

Tomáš Zíb

Ve finále dvouhry potěšil domácí fanoušky Nicolas Almagro, jenž získal premiérový titul na okruhu. Dvacetiletý rodák z Murcie přitom musel absolvovat kvalifikaci a v semifinále porazil i favorizovaného Rusa Marata Safina. V souboji hráčů, kteří útočili na první turnajové vítězství, porazil Almagro jednadvacetiletého Francouze Gillesa Simona 6:2 a 6:3.

V generálce na turnaj série Masters v Monte Carlu získal Almagro za výhru šek na 46 700 eur a 35 bodů do žebříčku Champions Race.